Facebook
GOTOWE MIESZKANIA Z TARASAMI W FORDONIE! Osiedle AWANGARDA V ul. Pod Skarpą 5

Plusy kameralnej zabudowy mieszkaniowej

Kameralna zabudowa

Osiedla mieszkaniowe budowane kilkadziesiąt, ale i nawet jeszcze kilkanaście lat temu charakteryzują się zazwyczaj bardzo ścisłą, mocno zagęszczoną zabudową. Nie każdy będzie czuł się komfortowo w takich warunkach. W odpowiedzi na rosnące wymagania przyszłych mieszkańców oraz potrzebę większej swobody i poczucia prywatności zaczęły powstawać nowoczesne osiedla o wyjątkowo kameralnej strukturze zabudowy. Czy wybór mieszkania w takim miejscu to najlepsze rozwiązanie? Jakie będzie miało zalety? 

Mniej mieszkań to większe poczucie wyjątkowości

Nie zawsze kupującego nieruchomość stać na zakup domu szeregowego czy jednorodzinnego. Nie oznacza to jednak, że jest zmuszony do zamieszkania w wielopiętrowym wieżowcu w otoczeniu nierzadko nawet kilkuset innych mieszkańców. Także w tradycyjnym mieszkaniu można czuć się niemal tak swobodnie, jak w domu – warto tylko postawić na budynki w niższej zabudowie, w których deweloper może zaoferować nadal spory wybór metrażu.

Świetnym przykładem tego rodzaju kameralnego otoczenia jest budynek D znajdujący się na miniosiedlu Activ Park w Bydgoszczy. To trzykondygnacyjny obiekt z windami, w którym przygotowanych zostało jedynie 28 mieszkań z balkonami oraz wydzielonymi ogródkami przy lokalach na parterze. Komórki lokatorskie i powierzchnia garażowa zostały umiejscowione pod budynkiem, co pozwoliło ograniczyć problem parkowania bezpośrednio w przestrzeni osiedlowej. Mieszkania dostępne są w metrażu od 33 do 77 metrów kwadratowych. 

Klienci decydujący się na wybór nowego mieszkania na osiedlu Activ Park doceniają fakt, że balkony nie sąsiadują ze sobą bezpośrednio, jak ma to zazwyczaj miejsce w budynkach starszej generacji. Pozwala to nie tylko aranżować przestrzeń zewnętrzną według własnych oczekiwań, ale daje również pełną swobodę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu bez konieczności osłaniania się przed wzrokiem sąsiadów. 

Mniejsze osiedle – większe bezpieczeństwo i spokój

Niewielka liczba mieszkań znajdujących się w jednym budynku miniosiedla daje jego mieszkańcom jedną z największych wartości, czyli spokój. Innymi słowy – ograniczona ilość lokali wiąże się jednocześnie ze znacznie mniejszym ruchem, czy to pieszych, czy też samochodowym. Panująca cisza i czystsze powietrze związane z ograniczonym poruszaniem się pojazdów to kwestie, które z pewnością docenią osoby ceniące prawdziwy relaks we własnych czterech kątach.

Ogrodzony budynek mieszkalny z przestrzennymi mieszkaniami

Niska, kameralna zabudowa i niewielka liczba mieszkań wpływają również na poziom bezpieczeństwa. Ponieważ osiedla zamieszkuje mniej osób to siłą rzeczy szybciej i łatwiej można je rozpoznawać, nawet po niedługim czasie od wprowadzenia się. Dzięki temu każdy mieszkaniec szybciej zauważy niepożądanego intruza, kogoś, kto nie mieszka w danym miejscu czy zachowuje się w podejrzany sposób. 

Mniejsze osiedle to także niższe koszty związane z montażem ogrodzenia wokół budynków, szlabanów wjazdowych czy zatrudnieniem agencji ochroniarskiej. To elementy, które nie tylko wpływają na poczucie bezpieczeństwa, ale realnie podnoszą jego poziom! 

Małe, sąsiedzkie wspólnoty

Mieszkając w wielopiętrowym, dużym i gęsto zaludnionym budynku rzadko można poznać wszystkich czy chociaż większość jego lokatorów. Najczęściej relacje sąsiedzkie ograniczają się do osób mieszkających na tym samym piętrze, bo to z nimi ma się najczęstszy i najbliższy kontakt. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku dwu lub trzykondygnacyjnych obiektów!

Na miniosiedlach, takich, jakie tworzymy dla swoich klientów jako deweloper Budstol Invest w Bydgoszczy, mieszka często mniej osób niż w jednym wieżowcu starego typu. To korzystnie wpływa na możliwość ich poznania! W mniejszym, kameralnym gronie łatwiej też o organizację wspólnych, sąsiedzkich imprez towarzyskich, osiedlowych jarmarków, festynów czy spotkań lokatorskich z okazji świąt. W tak stworzonej sieci kontaktów sąsiedzkich łatwiej podejmować również wspólne inicjatywy charytatywne, jak wszelkiego rodzaju zbiórki czy akcje pomocy.

Zamieszkanie w takim miejscu to najlepszy pomysł dla osób ceniących relacje międzyludzkie i możliwość zacieśniania wspólnot sąsiedzkich.

Lepiej zagospodarowana przestrzeń wspólna

Mniejsze osiedle to także ograniczona przestrzeń wspólna. Nie musi to jednak stanowić wady takiej zabudowy. Wręcz przeciwnie – mając do dyspozycji mniej miejsca, deweloper zawsze będzie starał się zagospodarować ją możliwie funkcjonalnie i wygodnie. Nie inaczej postąpiliśmy w przypadku budynku D znajdującego się w przestrzeni Activ Park. 

Dużo zieleni wokół obiektu to miejsce idealne do odbywania spacerów oraz innych aktywności fizycznych. Ogródki przynależące do mieszkań na parterze również tworzą spójną kompozycję z otoczeniem. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja naszych obiektów mieszkaniowych. Activ Park znajduje się w Fordonie, bydgoskiej dzielnicy słynącej z gęstych, okolicznych lasów i tras spacerowych nabrzeżem Wisły. W pobliżu znajdują się również szkoła, sklepy, placówki medyczne i przystanki komunikacji miejskiej. Dodatkową atrakcją jest nowoczesna minitężnia solankowa oraz basen z kompleksem SPA.

Czy warto wybrać mieszkanie w niskiej, kameralnej zabudowie?

Jeśli szukasz spokoju, estetycznie zagospodarowanego otoczenia pełnego zieleni i możliwości nawiązania sympatycznych relacji z najbliższymi sąsiadami, to kameralna zabudowa z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Wybierając miniosiedle z nowoczesnymi obiektami mieszkaniowymi, możesz zyskać pełne poczucie ekskluzywności. Miejsca takiego rodzaju zapewniają pełen komfort mieszkańcom oraz swobodę, której trudno szukać w mrówkowcu, jak potocznie nazywa się bloki wielomieszkaniowe. 

Mniejsza, znająca się wspólnota sąsiedzka to również większe poczucie bezpieczeństwa – dla Ciebie i Twojej rodziny.

Skorzystaj z usług dodatkowych