Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Jak wybrać nowe mieszkanie? Bydgoszcz pokazuje, że najważniejsza jest lokalizacja

Mapa Bydgoszczy

Wybór miejsca zamieszkania to bardzo skomplikowana decyzja, wymagająca wielu rozmów i analiz. Lokalizacja to jeden z aspektów, które koniecznie trzeba rozważyć, kupując nowe mieszkanie. Bydgoszcz jest miastem, w którym kilka osiedli cieszy się szczególnym powodzeniem wśród kupujących. 

Nawet najbardziej przestronne, funkcjonalne, nowoczesne i stylowo urządzone mieszkanie nie sprawdzi się, jeśli naszych oczekiwań nie będzie spełniać okolica. Dlatego szczególnie warto rozważać inwestycje realizowane w dzielnicach cieszących się dużym powodzeniem wśród mieszkańców.

Bydgoszczanie od wielu lat postrzegają Górzyskowo jako jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji do zamieszkania. Jest to osiedle na górnym tarasie miasta, na którym znaczną część zabudowań stanowią stosunkowo nowe, niewysokie budynki. Dzięki temu mamy pewność, że otaczać nas będzie nowoczesna infrastruktura, a na osiedlu mieszkać będą osoby w różnym wieku.

Na pozytywny odbiór Górzyskowa wpływa jego umiejscowienie na mapie Bydgoszczy. Jest to osiedle w niewielkiej odległości od centrum miasta. Wystarczy piętnastominutowy spacer, aby znaleźć się w okolicach bydgoskiej starówki, która w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów.

Wszystkie sprawy blisko domu

Osoby, które zdecydują się zamieszkać przy ulicy Strzeleckiej w Bydgoszczy, gdzie swój nowy projekt realizuje Budstol Invest, znajdą w pobliżu szkołę podstawową z orlikiem i nowoczesną salą gimnastyczną oraz liczne sklepy i punkty usługowe. Dzięki temu wiele codziennych spraw można załatwić w najbliższym otoczeniu domu. To bardzo ważne podczas wyboru mieszkania – zaoszczędzony w ten sposób czas można poświęcić rodzinie, znajomym oraz na rozwój swoich pasji.

Gdy zajdzie konieczność zrobienia większych zakupów, mieszkańcy Górzyskowa szybko, bo w ciągu zaledwie kilku minut, dojadą do Centrum Handlowego Rondo lub Castoramy. Dzięki sprawnemu dojazdowi do głównych ulic miasta, przejazd na inne osiedla również przebiega bez problemów.

Nie trać czasu w korkach

Skomunikowanie osiedla to kolejne bardzo ważne kryterium podczas wyboru mieszkania. Wszystkie zalety pięknej okolicy i nowoczesnego budynku pójdą w zapomnienie, jeśli każdego dnia będziesz stał w korku, aby dojechać do domu. Warto więc szukać takich osiedli, do których prowadzą główne, ale nie zakorkowane ulice. Tak jest między innymi na bydgoskim Górzyskowie.

Co również warte podkreślenia, ulice wewnątrz osiedla są spokojne i nie ma na nich nadmiernego ruchu, dzięki czemu jest cicho i bezpiecznie. Docenią to między innymi rodzice, którzy wyślą dziecko do jednej z tutejszych szkół.

Nie tylko samochodem

O ile ruch samochodowy jest ważny przede wszystkim dla dorosłych, tak młodsi domownicy będą rozglądać się za innymi środkami komunikacji. Dlatego analizując lokalizację potencjalnego mieszkania, należy przyjrzeć się także bliskości przystanków autobusowych bądź tramwajowych. Nie tylko ich umiejscowieniu, ale także liczbie linii, które się na nich zatrzymują.

Coraz więcej osób korzysta też z wypożyczanych na minuty rowerów bądź hulajnóg. Szukając mieszkania, sprawdź więc, czy w pobliżu znajduje się stacja roweru miejskiego oraz czy osiedle znajduje się w strefie, w której można pozostawić wypożyczony wcześniej rower bądź hulajnogę. To często bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych środków komunikacji.

Ucieknij od śródmiejskiego zgiełku

Ci mieszkańcy Górzyskowa, którzy zamiast głośnych rozrywek wolą udać się na łono natury, również nie narzekają. Wystarcza kilka minut podróży samochodem, bądź krótka przejażdżka rowerem, aby znaleźć się za miastem. Do wyboru są zarówno ogromne tereny Puszczy Bydgoskiej, jak i lasy oraz ścieżki rekreacyjne na terenie pobliskiej gminy Białe Błota, gdzie można biegać, jeździć na rolkach i korzystać z kilometrów ścieżek rowerowych.

Aby zaznać rekreacji na świeżym powietrzu, nie trzeba jednak jechać miasto. Wystarczy udać się do Doliny Pięciu Stawów – zrewitalizowanego terenu, na którym chętnie wypoczywają mieszkańcy Górzyskowa i Szwederowa.

Inwestycje w nowe mieszkanie – Bydgoszcz ma kilka sprawdzonych lokalizacji

Lokalizacja to ważny aspekt także w sytuacji, gdy mieszkanie traktujemy jako inwestycję. W przypadku udostępnienia mieszkania do wynajmu o wiele łatwiej jest znaleźć klientów, jeśli zaoferujemy im mieszkanie w atrakcyjnej okolicy.

Tak samo będzie, jeśli w przyszłości zdecydujemy się na sprzedaż. Mieszkania na takich osiedlach jak Górzyskowo cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców na rynku wtórnym, a co za tym idzie – osiągają cenę zadowalającą sprzedawcę.

Dobra lokalizacja – najważniejsza przesłanka w wyborze mieszkania

Zakup nowego mieszkania to inwestycja na lata – jak żadna inna wpłynie na nasze życie. Musi więc być to decyzja przemyślana pod wieloma względami, a lokalizacja jest jednym z najważniejszych aspektów.

Każdy z nas oczekuje od otoczenia czegoś innego. Ktoś będzie szukał bliskości natury, a ktoś inny szybkiej drogi do centrum miasta. Dlatego warto szukać mieszkania lokalizacjach doskonale sprawdzonych i cieszących się dużym powodzeniem. Wybór mieszkania na takim osiedlu jak Górzyskowo w Bydgoszczy, zwiększa szansę na zadowolenie z zakupu.

Skorzystaj z usług dodatkowych