Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Zalety zakupu mieszkania od dewelopera

Zalety mieszkania deweloperskiego

Rynki nieruchomości pierwotny i wtórny w ostatnich latach niemal zrównują się pod względem poziomu cen oferowanych produktów. Asortyment branży wtórnej jest szerszy i bardziej różnorodny. Co zatem sprawia, że to sektor pierwotny cieszy się tak wielkim zainteresowaniem? 

Nowe czy odnowione? 

Przestąpienie progu nowego mieszkania często oznacza otwarcie drzwi do kolejnego etapu w życiu. Miejsce, z którym związane są długoterminowe plany już w sferze marzeń, aranżowane jest w każdym detalu. Konfrontacja wyobrażenia z rzeczywistością rynku wtórnego nie pozostawia złudzeń – mieszkanie z drugiej ręki spełnia co najwyżej niektóre oczekiwania. Dostosowanie go do własnych potrzeb wymaga remontu. Wariant częściowy, skoncentrowany na odświeżeniu wnętrza i dokonaniu drobnych zmian, może okazać się rozwiązaniem tymczasowym. Konieczność przeprowadzenia kapitalnej odnowy pojawia się wraz z powstawaniem kolejnych awarii, dezorganizując życie i generując wysokie koszty. Osiągnięty efekt zawsze będzie kompromisem pomiędzy tym, co chciało się zrobić, a tym co zrobić się dało. 

Pięknie zlokalizowane 

Inwestycje deweloperskie powstają na nowych działkach, ujętych w aktualnych planach zagospodarowania przestrzennego danej gminy. Dzięki temu warunki zabudowy dostosowane są do najnowszych norm prawa budowlanego. W gestii lokalnego samorządu leży także doprowadzenie infrastruktury drogowej do nowych osiedli. Pierwotny rynek mieszkaniowy kwitnie na obrzeżach miast, zwykle w pobliżu atrakcyjnych terenów zielonych. Czy nie o tym marzą mieszkańcy ich zatłoczonych ulic w śródmieściu? 

Wizualizacja osiedla mieszkaniowego
Zdjęcie przedstawia wizualizację jednej z inwestycji Budstol Invest Deweloper Bydgoszcz

Szyte na miarę 

Oferty deweloperów publikowane są wraz z rozpoczęciem przedsięwzięcia. Wybór lokalu na tym etapie jest najszerszy – mieszkanie o odpowiednim rozkładzie pomieszczeń, zlokalizowane na dogodnym piętrze i skierowane ku ulubionej stronie świata czeka, aby je wskazać na planie i zarezerwować (czyli podpisać wiążącą umowę). W trakcie budowy możliwe jest uwzględnianie tzw. zmian lokatorskich. Dokonuje się ich na wniosek nabywcy. Modyfikacje mogą dotyczyć aspektów kluczowych dla pełnej funkcjonalności lokalu: ścian działowych (wyburzenia, przesunięcia), drzwi wewnętrznych (rezygnacja z ich wstawiania, powiększanie otworów drzwiowych), okien (wybór koloru oklein), grzejników (zmiana wielkości i umiejscowienia), punktów oświetlenia, włączników i gniazdek (zmiana ilości i umiejscowienia), podejść wodno-kanalizacyjnych (zmiana ilości i umiejscowienia). Mieszkanie z rynku pierwotnego przekazywane jest do użytku w standardzie deweloperskim, który zakłada jego samodzielne urządzenie. 

Przyjazne dla środowiska i portfela 

Współczesne budownictwo wykorzystuje rozwiązania technologiczne, o jakich nie słyszano jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Warto wymienić przykłady przewagi nowych obiektów nad ich konkurentami sprzed dekady czy dwóch.

Mury wznoszone z tradycyjnych pustaków czy osławionej „wielkiej płyty” ustępują miejsca jednowarstwowym ścianom z ceramiki poryzowanej czy z bloczków silikatowych. Materiały te produkowane są z naturalnych surowców i nie wymagają dodatkowej izolacji termicznej. Ich wykorzystanie skraca czas budowy i ogranicza nakłady na dodatkowe ocieplenie. 

Nowoczesne duże okna wprowadzają do domów optymalną ilość naturalnego światła. Stosowane w nich szyby (np. dwukomorowe) zapobiegają utracie ciepła i niwelują efekt nagrzewania się pomieszczeń. 

Przyjazną akustykę wnętrz zapewniają materiały wykończeniowe, które izolują niechciane dźwięki, przy czym nie wygłuszają pomieszczeń. 

Elastyczne i wodoodporne zaprawy uszczelniające zapobiegają powstawaniu szkodliwych dla zdrowia osadów. 

Dowiedz się wiecej

To tylko kilka propozycji, które deweloperzy oferują klientom w dbałości o ekologię i trwałość swoich produktów. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom jako klient masz pewność, że koszt eksploatacji nieruchomości od dewelopera będzie korzystniejszy w stosunku do lokalu z rynku wtórnego. Dodatkowo czas, który poświęcony byłby na zmiany czy poprawki mieszkania z drugiej ręki, przeznaczyć będziesz mógł na swobodne planowanie praktycznej przestrzeni w nowym budownictwie.

Każda inwestycja ma w sobie coś wyjątkowego, jeżeli szukasz dobrego domu lub mieszkania z rynku pierwotnego dla siebie, skontaktuj się z naszymi doradcami. Razem znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń – +48 601 354 354 | +48 797 354 354
Wyślij e-mail: biuro@budstol-invest.pl
lub skorzystaj z formularza w zakładce Kontakt.

Skorzystaj z usług dodatkowych