Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Budynki dwulokalowe jako nowe mieszkanie. Bydgoszcz z propozycją dla rodzin wielopokoleniowych

Domy dwulokalowe

Możliwość utrzymania częstego kontaktu z najbliższymi to jedna z zalet, jaką powinno wyróżniać się nowe mieszkanie. Bydgoszcz to jedno z miast, w których coraz większą popularnością cieszą się budynki dwulokalowe. Są one doskonałą alternatywą właśnie dla rodzin wielopokoleniowych, które mogą w nich cieszyć się z towarzystwa bliskich przy jednoczesnym zachowaniu prywatności.

Budynki dwulokalowe coraz częściej są wybierane jako alternatywa dla mieszkań w blokach oraz dla domów szeregowych bądź wolnostojących. Są to – najprościej mówiąc – dwa mieszkania w jednym budynku. Nie należy jednak mylić ich z bliźniakami, czyli dwoma niezależnymi domami złączonymi podwójną ścianą.

Mieszkańcy budynków dwulokalowych cieszą się prywatnością i spokojem. Z uwagi na ograniczoną liczbę sąsiadów nie narzekają na hałas ani żadne inne uciążliwości, które są znane mieszkańcom bloków wielorodzinnych. Budynki dwulokalowe wyróżniają się też eleganckim otoczeniem i jednolitym wykończeniem.

Budynki dwulokalowe w Bydgoszczy dla rodzin wielopokoleniowych

W budynku dwulokalowym doskonale znamy swoich sąsiadów. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy zamieszkać się w nim razem z rodziną – takie domy często wzbudzają zainteresowanie właśnie rodzin wielopokoleniowych. Mogą w nich zamieszkać na przykład rodzice oraz ich dorosły syn wraz z żoną i dziećmi.

Dzięki zamieszkaniu w budynku dwulokalowym członkowie rodziny zachowują bliski kontakt i regularnie mogą spędzać czas razem. Wspólne rozrywki, posiłki czy czas spędzany w ogrodzie lub na tarasie zapewnią wiele niezapomnianych wrażeń.

Wspólny dom pomaga w wielu codziennych kwestiach. Z upływem lat seniorzy potrzebują pomocy w zakupach, sprzątaniu czy w gotowaniu. Zdecydowanie łatwiej ich wspierać, zwłaszcza w nagłych przypadkach, mieszkając tuż obok siebie. Pomoc może działać także w drugą stronę. Gdy dzieci będą wymagać opieki, ktoś z członków rodziny będzie na miejscu, aby przypilnować najmłodszych domowników.

Wiele własnej przestrzeni

Budynek dwulokalowy gwarantuje również potrzebną prywatność. Pozwala mieszkać bardzo blisko rodziny, ale nie w tym samym mieszkaniu, dzięki czemu zachowujemy komfort i pełną niezależność.

Prywatność zapewnia osobne wejście i własna klatka schodowa. W tym przypadku ważną rolę może odegrać aranżacja wnętrz. Klatkę można zagospodarować bowiem zgodnie z własnymi upodobaniami i potrzebami, aby efektywnie wykorzystać posiadaną przestrzeń.

Dzięki garażowi lub własnemu miejscu postojowemu mieszkańcy zawsze mają pewność, że bezpiecznie, szybko i bez problemu zaparkują swój samochód.

Budynki dwulokalowe na Osiedlu Awangarda V – Pod Skarpą

Budynki dwulokalowe to interesujące rozwiązanie dla osób, którym potrzebne jest nowe mieszkanie. Bydgoszcz oferuje im wiele możliwości. Jedną z godnych polecenia jest Osiedle Awangarda V – Pod Skarpą w Fordonie, czyli kameralna inwestycja stanowiąca alternatywę dla tradycyjnego budownictwa wielorodzinnego. W pobliżu terenów rekreacyjnych powstają tam budynki dwulokalowe.

Na Osiedlu Awangarda V wielopokoleniowa rodzina ma do dyspozycji budynek w segmencie B z dwoma mieszkaniami – jedno o powierzchni 60 metrów kwadratowych z ogródkiem oraz drugie, dwupoziomowe o powierzchni 89 mkw. z tarasem.

Pierwsze z wymienionych mieszkań znajduje się na parterze i ma trzy pokoje z aneksem kuchennym, jednak jeden pokój może zostać zaadaptowany na wyodrębnioną kuchnię. Jest to dobre rozwiązanie dla seniorów, którzy unikną konieczności wchodzenia po schodach. Młodsza rodzina z dziećmi może zamieszkać na piętrze, ciesząc się z prywatności i dużej przestrzeni potrzebnej dzieciom w czasie dorastania.

Aranżacja wnętrz w budynku dwulokalowym

Przestrzeń, jaką oferuje budynek dwulokalowy, jest bardzo cenna dla rodzin wielopokoleniowych. Warto zwrócić uwagę na wspomniane ogródki i tarasy. Starsi mieszkańcy mogą uprawiać warzywa oraz pielęgnować roślinność, zaś dzieci – spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, grając w piłkę, bawiąc się na bujawkach albo w dmuchanym basenie. 

Na zewnątrz nie zabraknie także miejsca na strefę relaksu z leżakami albo hamakiem, z której korzystać będą mieszkańcy w każdym wieku. Ogródek lub taras docenią także osoby mieszkające wraz z psem lub kotem. Zwierzęta będą miały przestrzeń, aby się wybiegać i wyszaleć.

Ogród i duży taras sprawiają także, że zdecydowanie łatwiejsza jest aranżacja wnętrz. Można tam przechowywać wiele rzadziej używanych rzeczy, które w środku jedynie zajmują przestrzeń. Nie trzeba zastanawiać się, gdzie pomieścić nigdzie nie pasujące przedmioty, a wnętrza można zaprojektować zgodnie z własnymi upodobaniami.

Korzyści po zakupie

W budynku dwulokalowym nie trzeba obawiać się wysokich czynszów i opłat. Są one bardzo niskie, a zaoszczędzone tak pieniądze będzie można wydać w inny sposób, na przykład na urządzenie mieszkania.

Budynki dwulokalowe w Bydgoszczy to rozwiązanie korzystne nie tylko pod względem finansowym, ale też wielka oszczędność czasu. Mieszkanie wraz z rodziną w jednym budynku pozwala sprawniej załatwiać wiele codziennych spraw. A gdy wszystkie obowiązki będą już wykonane, pozostanie tylko cieszyć się towarzystwem najbliższych.

Skorzystaj z usług dodatkowych