Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Alternatywa dla klasycznego mieszkania - Bydgoszcz oferuje budynki dwulokalowe

Budynki dwulokalowe

Budynki wielorodzinne to niejedyna opcja podczas wyboru mieszkania. Bydgoszcz stwarza możliwość zakupu mieszkania w budynkach dwulokalowych. Charakteryzują się one dużo większą prywatnością, dostępem do ogrodu lub przestronnego tarasu oraz niewielkimi kosztami. Są idealnym rozwiązaniem dla rodzin wielopokoleniowych, ale nie tylko!

Budynki dwulokalowe jawią się jako interesująca alternatywa dla budownictwa wielorodzinnego. Są to dwa mieszkania w jednym budynku – na przykład jedno na parterze, a drugie na pierwszym piętrze. Nie można ich utożsamiać z tzw. bliźniakami, które są dwoma niezależnymi domami złączonymi podwójną ścianą.

W przeciwieństwie do mieszkań w blokach, budynki dwulokalowe wyróżniają się kameralnym charakterem i dużo większym poczuciem prywatności niż w bloku.

Spokojne sąsiedztwo

Liczba sąsiadów w budynku dwulokalowym jest ograniczona do minimum, więc nie ma problemu z hałasem lub uciążliwym sąsiedztwem. Unikamy zgiełku pod blokiem, za ścianą oraz na wspólnych klatkach schodowych.

Zamieszkując w budynku dwulokalowym, będziemy doskonale znali swoich sąsiadów, nawet jeśli nie będą to członkowie naszej rodziny. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na ich pomoc, gdy podczas naszej nieobecności trzeba będzie zająć się roślinami albo zwierzęciem.

Prywatność i przestrzeń do wykorzystania

Mieszkania na pierwszym piętrze budynków dwulokalowych są wyposażone w indywidualne klatki schodowe. Dzięki temu przestrzeń można zaaranżować zgodnie z prywatnymi upodobaniami i samemu zadbać o czystość, a także wykorzystać dostępną tam przestrzeń zgodnie z własnymi potrzebami.

Kolejną zaletą budynków dwulokalowych są indywidualne garaże dla mieszkańców. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. W odróżnieniu od parkingu pod blokiem, nie trzeba szukać miejsca postojowego, ryzykując, że trzeba będzie zatrzymać się daleko od mieszkania lub że ktoś nieuważny zarysuje nasz samochód.

Auto przechowywane jest pod dachem, co kierowca szczególnie doceni zimą. Co więcej, w porównaniu do hal garażowych w zabudowie wielorodzinnej, indywidualny garaż stwarza zdecydowanie większe możliwości. Można w nim bezpiecznie przechowywać wiele innych przedmiotów: rowery, narzędzia czy rzadziej wykorzystywane urządzenia. Zapakowany samochód będzie można też bez żadnego ryzyka zostawić na noc z bagażami.

Świeże powietrze tuż za oknem

Mieszkańcy budynków dwulokalowych mają do dyspozycji ogródek albo przestronny taras. Daje to o wiele większe możliwości spędzania wolnego czasu niż niewielki balkon w bloku.

Do dyspozycji jest przestrzeń stanowiąca namiastkę natury, pozwalająca na zabawę z dzieckiem oraz zorganizowanie spotkania ze znajomymi. Zmieszczą się tam bujawki, większe zabawki, dmuchany basen czy stoły i krzesła. W tej przestrzeni będzie można też pielęgnować roślinność, a nawet urządzić mały warzywniaczek. Można też urządzić strefę rekreacji z leżakami albo hamakiem.

Zabawa w ogrodzie w mieszkaniu dwulokalowym

Ogródek lub taras będą odpowiadały także tym osobom, które mieszkają wraz ze zwierzętami. Pies i kot docenią teren na świeżym powietrzu, na którym będą mogły się bez ograniczeń wyszaleć. Będzie to dla nich zdecydowanie korzystniejsze niż mieszkanie w bloku.

Ogród lub duży taras są kolejnym miejscem, w którym można przechowywać niektóre rzeczy. Obok części wypoczynkowej można nawet wydzielić przestrzeń o użytkowym charakterze, gdzie trzymać będziemy rzeczy, dla których trudno znaleźć miejsce w środku.

Alternatywa dla budynków wielorodzinnych i domów

Budynek dwulokalowy to również rozwiązanie bardzo korzystne finansowo z uwagi na niskie opłaty czynszowe lub ich całkowity brak. Jest też atrakcyjny wizualnie ze względu na jednolite wykończenie i eleganckie otoczenie.

Budynki dwulokalowe są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Mieszkanie na parterze mogą zająć seniorzy, którzy unikną konieczności wchodzenia po schodach, a czas wolny będą mogli spędzać w ogródku na świeżym powietrzu. Tymczasem ich dzieci z wnukami mogą mieszkać na piętrze. To rozwiązanie bardzo dobre dla rodzin, które cenią sobie bliskość krewnych. W tym przypadku budynki dwulokalowe są więc alternatywą nie tylko dla mieszkań, ale też dla domów wolnostojących i szeregowców.

Dzięki wszystkim wymienionym cechom mieszkanie w budynku dwulokalowym to alternatywa dla klasycznego mieszkania. Bydgoszcz jest jednym z miast, w których można znaleźć korzystne oferty. Budynki dwulokalowe będą dostępne w ramach inwestycji Budstol Invest przy ul. Strzeleckiej 55 oraz na Osiedlu Awangarda V – Pod Skarpą.

Skorzystaj z usług dodatkowych