Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Czy warto kupić mieszkanie wykończone pod klucz? Bydgoszcz pozwala znaleźć ciekawe oferty

Klucze do mieszkania

Coraz popularniejsze wśród kupujących jest mieszkanie pod klucz. Bydgoszcz jest miastem, w którym mieszkańcy mogą znaleźć coraz więcej takich ofert. Czym więc jest takie mieszkanie i czy warto się na nie zdecydować?

Prawo nie definiuje pojęcia mieszkania wykończonego pod klucz, natomiast w skrócie można powiedzieć, że jest to lokum gotowe do wprowadzenia i zamieszkania bez żadnych prac remontowych. Najczęściej wystarczy tylko wnieść meble.

Mieszkanie wykończone pod klucz jest więc przeciwieństwem najpopularniejszego stanu deweloperskiego, w którym instalacje są przygotowane, a okna i drzwi zewnętrzne zamontowane, ale trzeba jeszcze wykończyć wnętrze.

Co obejmuje wykończenie mieszkania pod klucz? Bydgoszcz ma ciekawe oferty

Oprócz standardowych prac znanych ze stanu deweloperskiego w mieszkaniu pod klucz klient ma położone podłogi, pomalowane ściany oraz wykończoną łazienkę. W zależności od oferty dewelopera można wybrać standard wykończenia.

Budstol Invest proponuje dwa pakiety, które różnią się zastosowanymi materiałami i urządzeniami. Dla przykładu: bardziej zaawansowana opcja zawiera większy wybór armatury łazienkowej, malowanie ścian na dwa kolory, a nie jeden oraz więcej opcji oświetlenia.

Niezależnie, na który pakiet się zdecydujesz, każdy zapewnia stylowe i funkcjonalne przygotowanie mieszkania.

Wykończone pod klucz, ale czy po swojemu?

Wiele osób może obawiać się, że wybierając mieszkanie pod klucz w Bydgoszczy, będą musieli dostosować się do zaproponowanych rozwiązań użytkowych i wizualnych przygotowanych przez dewelopera. Dlatego trzeba podkreślić, że klient ma duży bardzo wpływ na proces wykończenia mieszkania.

Jednym z etapów wykonania prac są konsultacje ze specjalistami w sprawach projektów i wykończenia wnętrz. Klient otrzymuje do akceptacji projekt łazienki z wizualizacją, zgodnie z którym później wykończone jest wnętrze.

Kupujący może też korzystać z montażu wybranych przez siebie drzwi wewnętrznych, wskazanych paneli podłogowych laminowanych wraz z listwami oraz malowanie ścian i sufitów na pożądany kolor. W każdym przypadku klientowi przedstawiana jest bogata paleta możliwości. Musi co prawda wybierać spośród oferty określonych marek, ale ma gwarancję, że są to sprawdzeni i uznani producenci.

Zdecydowanie mniej stresu

Samodzielne wykończenie mieszkania potrafi być bardzo czasochłonnym i stresującym procesem. Trochę jak w tym żarcie, że jest to wykończenie, gdyż wykańcza głównie właścicieli. Decydując się na zakup mieszkania pod klucz, można uniknąć wielu nerwów.

Nawet samo znalezienie ekipy, która kompleksowo zajmie się remontem lub zgranie w czasie specjalistów od różnych prac wykończeniowych jest bardzo trudne. Kiedy już uda się zamówić prace na konkretny termin, to bardzo często dochodzi do opóźnień, komplikujących cały remont. Później trzeba na nowo zgrywać wszystkie prace i dostawy materiałów, a przeprowadzka oddala się.

W czasie wykańczania mieszkania łatwo przesadzić z wydatkami. Mnogość materiałów, które trzeba kupić, sprawia, iż konieczne jest bardzo uważne kontrolowanie budżetu. W przypadku zakupu mieszkania pod klucz plan finansowy jest z góry określony. Wiadomo, jakich kwot należy się spodziewać. Nie ma także ryzyka, że w czasie remontu coś okaże się droższe.

Powierz swoje mieszkanie specjalistom

Wiele osób nie ma na co dzień do czynienia z remontami. Nie będąc zorientowanym w branży, nie da się zapanować nad wszystkim, co ma wydarzyć się w czasie prac. Łatwo za to pomylić się podczas zamawiania produktów, na przykład wykonując zły pomiar. Wówczas traci się i czas, i pieniądze.

Przekazując mieszkanie do wykończenia pod klucz, klient ma zagwarantowany nadzór nad pracami wykonywany przez doświadczonych specjalistów. Oni wiedzą, jakie materiały sprawdzą się najlepiej, jaki sposób wykończenia będzie najbardziej użyteczny oraz jakie są najnowsze trendy. To jedna z największych korzyści, jakie daje mieszkanie wykończone pod klucz.

Czy mieszkanie wykończone pod klucz się opłaca?

Wykończenie mieszkania pod klucz w Bydgoszczy to rozwiązanie warte rozważenia zarówno przez osoby kupujące mieszkanie w celach inwestycyjnych, jak i na własne cele mieszkaniowe.

Mniej stresu i wsparcie specjalistów to główne zalety wykończenia mieszkania pod klucz. Analizując mocne strony takiego zakupu, nie dziwi stały wzrost popularności takich lokali. Można spokojnie czekać na zakończenie prac, a potem wprowadzić się do praktycznie gotowego mieszkania, ciesząc się z wysokiej jakości wykończenia.

Mieszkanie pod klucz, ale według własnego pomysłu

Należy podkreślić, że mieszkanie wykończone z pomocą specjalistów nie oznacza, że zrobią oni wszystko po swojemu. Chętnie służą swoim doświadczeniem, jednocześnie umożliwiając wprowadzanie zmian przez klienta, aby projektować przestrzeń zgodnie z jego preferencjami. Styl, ustawienie mebli, wykorzystanie dostępnych metrów – to wszystko jest ustalane z klientem. Z pomocą fachowców można urządzić wymarzone mieszkanie. 

W ten sposób mieszkanie pod klucz może zostać wykończone dokładnie według spersonalizowanej wizji właściciela. Współpracując ze specjalistami z branży, ma się pewność, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z wytycznymi i obecnymi trendami. Potrzebujesz dużo przestrzeni? Nie ma problemu! Chcesz energooszczędnych rozwiązań? Zostanie to uwzględnione! Uwielbiasz elementy z drewna? Będziemy o tym pamiętać!

Mieszkanie pod klucz wcale nie oznacza, że będzie to kalka projektu z folderu – to twoje wymarzone mieszkanie, a jednocześnie uniknięcie stresu i wysiłków związanych z wykańczaniem na własną rękę. Właśnie dlatego takie oferty cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących.

Świetne rozwiązania dla osób szukających mieszkania inwestycyjnego

Kupując mieszkanie pod wynajem z rynku pierwotnego, klientom zależy, aby szybko je wykończyć i przedstawić ofertę potencjalnym wynajmującym. Dla takich osób mieszkanie pod klucz jest doskonałym rozwiązaniem, bo mogą oni zdać się na specjalistów, którzy nie tylko wiedzą, jakie rozwiązania sprawdzą się w takim mieszkaniu najlepiej, ale też terminowo zrealizują remont. Właściciel będzie mógł w tym czasie zajmować się swoimi sprawami.

W takim przypadku każdy miesiąc to potencjalny zysk, a wykończenie mieszkanie we współpracy z ekspertami sprawdzonymi przez dewelopera gwarantuje jeszcze większą opłacalność inwestycji.

Skorzystaj z usług dodatkowych