Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Zalety domu w zabudowie szeregowej

Zalety domu w zabudowie szeregowej

Dom w zabudowie szeregowej, zwany czasami szeregowcem czy segmentem może okazać się najlepszym wyborem dla osób oczekujących swobody związanej z mieszkaniem w domu jednorodzinnym i jednoczesnej możliwości zawiązywania bliskich relacji sąsiedzkich. Siłą rzeczy, ze względu na wielorodzinny charakter takiej zabudowy, samodzielna budowa jest wręcz niemożliwa i ofert sprzedaży należy szukać na rynku zewnętrznym. Nowe domy szeregowe w Bydgoszczy dostępne są oczywiście w naszym katalogu nieruchomości! 

Dlaczego warto zdecydować się na dom szeregowy?

Już sama konstrukcja budynku sprawia, że w porównaniu do domów jednorodzinnych segment znajdujący się w zabudowie szeregowej jest tańszy tak w budowie, jak i w przyszłej eksploatacji. Cena działki pod budowę segmentów mieszkaniowych, a także koszt uzbrojenia czy wspólnych instalacji doprowadzających media już na wstępie umożliwiają równomierne rozłożenie wydatków, co pozwala deweloperowi zaproponować bardzo korzystne warunki sprzedaży. 

Tańsze będzie także korzystanie z poszczególnych usług, takich jak, chociażby wywóz odpadów. Dzięki wspólnym ścianom domy takiego typu są oszczędne i pozwalają ograniczać zużycie energii cieplnej. Jej obieg wygląda podobnie, jak w przypadku bloków mieszkalnych, gdzie w sezonie grzewczym mieszkania znajdujące się „po sąsiedzku” wymieniają się częściowo ciepłem. 

Przestrzeń w pełni wykorzystana

Ścisła zabudowa i przemyślany projekt pozwalają zmaksymalizować wykorzystanie dostępnej przestrzeni – w przypadku domów szeregowych można mówić o optymalnym rozkładzie pomieszczeń nawet przy mniejszym metrażu. Należy do tego zaznaczyć, że ze względu na takie rozplanowanie zabudowy możliwe jest stawianie segmentów na niedużych działkach w centrum miasta czy innych dogodnych lokalizacjach. Przy obecnym stanie zurbanizowania przestrzeń miejska nie jest już tak przystępna dla nowych budynków jednorodzinnych. Nowe domy szeregowe powstają również w przestrzeni podmiejskiej, gdzie stanowią kameralne enklawy mieszkalne. 

Osiedle Awangarda II. Miedzyń

Czego obawiają się klienci wybierający segment?

Klienci, którzy rozważają zakup segmentu znajdującego się w zabudowie szeregowej, wskazują na jedną, sporą wadę związaną z taką konstrukcją nieruchomości. Mowa o wspólnych ścianach dzielących poszczególne domy. Wiele osób obawia się, że warunki zamieszkania będą przez nie porównywalne do standardu wielomieszkaniowego, gdzie często usłyszeć można rozmowy sąsiadów, szczekanie psa czy płacz dziecka dochodzące zza ściany.

W Budstol Invest, w pełni świadomi oczekiwań i potrzeb klientów, zadbaliśmy o zminimalizowanie takich oddziaływań. W jaki sposób? Stawiamy przede wszystkim na wysokiej jakości materiały budowlane i odpowiednią izolację. Wykorzystujemy ponadto projekty architektoniczne zakładające łączenie budynków ścianami odgradzającymi garaże lub kotłownie. Dzięki temu ewentualny dyskomfort bliskiego sąsiedztwa spotykany w zabudowie segmentowej starszego rodzaju jest u nas nieodczuwalny! 

Bliskie relacje sąsiedzkie

Domy szeregowe w stanie deweloperskim, które znajdują się w naszej ofercie, przypominają prywatne, kameralne osiedla z pełnym zagospodarowaniem architektonicznym otoczenia. To oznacza, że mieszkańcy mogą w wygodny i sympatyczny sposób zawiązywać bliższe kontakty, tak jak ma to miejsce w bloku czy kamienicy. Zachowują przy tym samodzielność, jaką daje nieruchomość jednorodzinna. Wydzielona część ogrodowa również pozwala poczuć się swobodnie – nawet niewielki kawałek własnej ziemi będzie zawsze wygodniejszy od największego balkonu!

Zaletą bliskiego sąsiedztwa jest także zapewnienie większego bezpieczeństwa względem mienia i mieszkańców. Mieszkający obok lokatorzy zazwyczaj dużo chętniej doglądają domu pod nieobecność innych, mając na uwadze fakt, że wszyscy mieszkają we wspólnym budynku.

Warto kupić dom segmentowy?

Zakup domu segmentowego polecić możemy przede wszystkim klientom, którzy nie chcą mieszkać w typowym mieszkaniu w obiekcie wielorodzinnym, a jeszcze nie są w stanie sfinansować zakupu nieruchomości jednorodzinnej. Segment stanowi wówczas korzystny cenowo kompromis. Ostateczna decyzja zależy oczywiście od indywidualnych oczekiwań, zauważamy jednak zwiększające się zainteresowanie takimi ofertami. 

Skorzystaj z usług dodatkowych