Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Mieszkanie wykończone pod klucz czy remont na własną ręką? Co bardziej się opłaca?

Remont mieszkania

Zakup mieszkania to dopiero połowa sukcesu. Później trzeba jeszcze sprawić, aby ze stanu deweloperskiego przekształcić je w miejsce komfortowe, przytulne i gotowe do zamieszkania. Remont może jednak długo trwać i wiele kosztować. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie wykończone pod klucz. Dlaczego takie rozwiązanie na dłuższą metę często okazuje się tańsze?

Można odnieść wrażenie, że wykonanie prac samemu – jeśli tylko ma się taką możliwość – to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Problemem pozostają jednak niewidoczne koszty, które pojawiają się dopiero po rozpoczęciu remontu na własną rękę. Decydując się na mieszkanie wykończone pod klucz, można ich uniknąć.

Potrzebujesz doświadczenia

Aby samodzielnie wykończyć mieszkanie, potrzebujesz narzędzi. Oczywiście, wiertarkę, podstawowe klucze oraz pędzle można kupić z myślą, że w kolejnych latach jeszcze wiele razy się przydadzą. Co jednak ze sprzętem do przycinania pod kątem zakończeń listew przypodłogowych, lamp mocno oświetlających pomieszczenie w czasie malowania oraz wielu innych narzędzi, które wykorzystasz podczas urządzania mieszkania, a potem nie będa ci potrzebne? Możesz je kupić, choć nie są tanie, albo starać się pożyczyć, natomiast tak czy inaczej wpłynie to na koszty samodzielnego remontu. W dodatku, brak doświadczenie w obsłudze takich urządzeń również może mieć utrudniać ich wykorzystanie.

Niewiele osób kupujących mieszkanie ma za sobą wiele remontów, a co za tym idzie – brakuje im wiedzy potrzebnej do wykonania prac. Nieodzowną rzeczą są błędy. Mowa nie tylko o dosyć skomplikowanych pracach remontowych, ale także o błahostkach takich jak błąd w pomiarze czy przeoczenie jakiegoś istotnego szczegółu, który okaże się mieć wielki wpływ na funkcjonalność lub efekt wizualny. Wystarczy zapomnieć, że w którymś miejscu przyda się gniazdko lub nie wziąć pod uwagę nierówności wynikających z zastosowania różnych materiałów na podłodze. Później trzeba będzie wykonywać poprawki lub przez lata żyć z niedogodnościami.

Efekt końcowy daleki od oczekiwań

Pod tym kątem należy także rozpatrywać aranżację wnętrz. Mogłoby się wydawać, że nie jest to aż tak skomplikowane. Łatwo jednak dobrać złe kolory lub materiały wykończeniowe, pomieszać style albo jakość mebli. Na koniec może się okazać, że niby wszystko jest zrobione zgodnie z planem, a jednak efekt końcowy nie zachwyca tak jak oczekiwano.

Każdy błąd jest kosztowny. Mowa tu nie tylko o kwestiach finansowych, choć oczywiście konieczność ponownego zakupu lub wyboru innego modelu produktu może być odczuwalna w budżecie. Właściciele mieszkania tracą też czas, przez co nie mogą wprowadzić się do mieszkania lub go wynająć. Najgorzej, jeśli na produkt, który trzeba zamówić ponownie, trzeba czekać kilka tygodni lub nawet miesięcy.

Tracisz czas, nerwy i pieniądze

Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem i efekt finalny będzie zadowalający, to i tak remont zabiera bardzo dużo czasu, którego brak może odbijać się na relacjach z bliskimi, realizowaniu pasji czy efektywności w pracy. Czasem dochodzi do sytuacji, gdy chcąc oszczędzić na wykończeniu mieszkania, pozbawia się samego siebie możliwości zarobkowych, przeprowadzając remont.

Ponadto, samodzielne wykonywanie prac może generować dużo stresu. Okazuje się więc, że wykończenie mieszkania na własną rękę może nie być ani tańsze, ani komfortowe.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie ekipy remontowej, która realizuje prace. W teorii nie trzeba sobie zaprzątać nimi głowy. Często jednak umówienie odpowiedniego terminu nie jest łatwe i prace rozpoczynają się kilka tygodni czy nawet miesięcy po odebraniu kluczy do mieszkania. Prawie nigdy nie ma się też pewności, czy uda się znaleźć rzetelną ekipę, która zrealizuje prace zgodnie z wytycznymi i w terminie.

Mieszkanie wykończone pod klucz. Dlaczego warto?

Mając na uwadze wszystkie te problemy, deweloperzy oferują wykończenie mieszkania pod klucz. Budstol Invest zapewnia współpracę z doświadczonymi i sprawdzonymi fachowcami, którzy zrealizują pracę w ustalonym terminie. Będą odpowiadać nie tylko za wykonanie robót, ale też za zakup i transport materiałów, co dla właściciela mieszkania jest ogromnym ułatwieniem.

Klienci mają do wyboru pakiety różniące się standardem wykończenia oraz różnorodnością materiałów i sprzętów. Można więc dopasować zakres prac do upodobań oraz budżetu.

Korzyści z zakupu wykończonego już mieszkania szczególnie odczują osoby kupujące je jako inwestycję, aby natychmiast je wynająć. Unikają wówczas marnowania czasu na remont i od razu mogą szukać klientów, pokazując im mieszkanie, które jeszcze pachnie nowością.

Dzięki temu można znacznie szybciej szybciej czerpać zysk z inwestycji. Jest to pomocne zwłaszcza w sytuacjach, gdy ktoś ma 2, 3 lub 4 mieszkania i jest zapracowany. Nie ma wówczas czasu na samodzielny remont lub poszukiwanie fachowców.

Mieszkanie wykończone pod klucz to duża oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy. Zamiast uczyć się na błędach można współpracować z tymi, którzy specjalizują się w przeprowadzaniu prac remontowych. Wówczas zadowolenie z nowego mieszkania będzie jeszcze większe!

Skorzystaj z usług dodatkowych