Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję

Szukasz mieszkania? Bydgoszcz i mieszkanie z tarasem to cenione połączenie

Blok z mieszkaniami z tarasem

Jedną z najpoważniejszych decyzji zakupowych jest wybór mieszkania. Bydgoszcz oraz inne miasta oferują wiele możliwości na rynku pierwotnym. Coraz częściej nabywcy decydują się na mieszkanie z tarasem. W ten sposób zyskują dużą przestrzeń, którą mogą wykorzystać na wiele różnych sposobów, a latem nawet przenieść tam centrum swojego życia codziennego.

Mieszkanie z tarasem, który nie jest zadaszony i nie otaczają go ściany, to coraz popularniejszy wybór. Dlatego też nikogo nie dziwi, że tarasy można znaleźć już i na parterach, i na piętrach i na dachach.  Takie rozwiązanie zapewnia bowiem zdecydowanie więcej miejsca niż tradycyjny balkon – często jest to przestrzeń kilkukrotnie większa, którą można urządzić na wiele sposobów odpowiadającym różnym potrzebom użytkownika. Większa przestrzeń to przecież dużo większe możliwości. 

Mieszkanie z tarasem to rozwiązanie praktycznie zarezerwowane dla nowego budownictwa. Kiedyś nie zaprzątano sobie tym głowy, a dziś duży balkon, a najlepiej obszerny taras to cecha poszukiwana przez większość nabywców. Jest to prywatna przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu, z której w naszym klimacie można korzystać przez zdecydowaną większość roku. 

Mieszkanie z tarasem, czyli namiastka natury

Na tarasie o dużym metrażu można urządzić na przykład własny ogródek. Z uwagi na fakt, że z reguły podłożem tarasu jest dach innej części budynku, nie można sadzić głęboko zakorzenionych roślin, ale i tak taras daje miłośnikom ogrodnictwa zdecydowanie większe możliwości niż balkon. Wybór małej architektury ogrodowej jest naprawdę bogaty. 

Wybierając roślinność, należy jednak zwrócić uwagę, po której stronie – południowej czy północnej – mieści się nasz taras. Na dużej powierzchni wypełnionej roślinnością można poczuć bliskość natury, co stanowi idealną odskocznię od miejskiego zgiełku i daje namiastkę życia w domu pod miastem. 

Zakup mieszkania z tarasem w Bydgoszczy gwarantuje, że szybko dostaniesz się do centrum, a jednocześnie będziesz mógł wypoczywać w prywatnej przestrzeni na świeżym powietrzu.

Odpoczynek w ogrodzie na balkonie

Taras jako miejsce zabaw

Duża przestrzeń na świeżym powietrzu może być również doskonałym przedłużeniem salonu. Gdy mieszkanie odwiedzi większa liczba gości, to część imprezy z pewnością przeniesie się pod chmurkę.

Taras można wykorzystać także na stworzenie przestrzeni do zabawy dla dziecka. Bujawka, dmuchany basenik czy większych rozmiarów zabawki świetnie się nadadzą. Dzięki temu pociecha może aktywnie spędzać czas bez konieczności oddalania się od domu, a rodzic cały czas ma go na oku i jest pewny, że dziecko nie spotka żadnego niepożądanego nieznajomego. 

Mieszkanie z dużym tarasem to dobry wybór także dla osób mieszkających z czworonożnymi pupilami. Każdy pies i kot woli spędzać czas na świeżym powietrzu niż w pomieszczeniu. Chętnie będzie wiec biegał po tarasie, a gdy on będzie się bawił, pozostali domownicy będą spokojni, że nie zdewastuje przypadkowo mebli i ozdób w salonie czy innych pokojach. 

Rozrywkowy i funkcjonalny

Wiele osób rozważających zakup mieszkania z tarasem zastanawia się, jakie będą konsekwencje braku zadaszenia. Coraz częściej jednak znajduje się tarasy odporne na zmienne warunki pogodowe, z trwałym i łatwym w utrzymaniu czystości podłożem.

Dlatego warto zdecydować się na powierzchnię zarówno dużą, jak i wykończoną w wysokim standardzie i z dbałością o szczegóły. Takie mieszkania z tarasami będzie można znaleźć w nowej inwestycji Budstol Invest przy ul. Strzeleckiej 55 na Górzyskowie w Bydgoszczy.

Urządzając taras, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma on być spójny ze stylistyką wnętrza, czy przenosić nas w zupełnie inny świat. 

Warto też zastanowić się, czy cała powierzchnia ma zostać przeznaczona na rozrywkę i wypoczynek, czy część tarasu będzie miała użytkowy charakter. Można bowiem wydzielić miejsce, w którym będziemy trzymać rzeczy, dla których trudno znaleźć przestrzeń wewnątrz mieszkania.

Mieszkanie z tarasem. Jak nadać mu wyjątkowy styl?

Obowiązkowym elementem każdego tarasu jest zestaw ogrodowy w postaci stolika, foteli, leżaków lub sofy. Można też zdecydować się na ławkę, fotel wiszący, hamak czy meble z palet. Przed wzrokiem podglądaczy może uchronić parawan. 

Bliskość natury podkreślą kwiaty na balustradzie i w donicach, drabinki oraz pergole. W odpowiednich warunkach rośliny mogą kwitnąć od wiosny do późnej jesieni. Wieczorami klimatu doda odpowiednio dobrane oświetlenie. Podczas urządzenia dużego tarasu jedynym ograniczeniem jest przecież nasza wyobraźnia!

Skorzystaj z usług dodatkowych