Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Mieszkanie w centrum Bydgoszczy, na obrzeżach czy pod miastem. Co wybrać?

Mieszkanie w centrum miasta

Lokalizacja to jeden z najważniejszych aspektów podczas wyboru nowego miejsca zamieszkania. Najbliższe otoczenie będzie  miało ogromny wpływ na komfort naszego  życia i zadowolenie z zakupu. Sprawdzamy, kiedy zdecydować się na mieszkanie w centrum Bydgoszczy, a w jakich sytuacjach rozważyć coś na obrzeżach lub pod miastem.

Nawet jeśli nowe mieszkanie będzie nowoczesne, przestronne i świetnie urządzone, to trudno będzie osiągnąć satysfakcję z zakupu, jeśli po wyjściu z domu szybko znajdą się powody do nerwów.

Choć lokalizacja nie jest jedynym argumentem podczas wyboru mieszkania, to na pewno jest jednym z najważniejszych. Trzeba rozważyć wszystkie wady i zalety, zastanawiając się, czego tak naprawdę potrzebujesz.

Dla kogo mieszkanie w centrum Bydgoszczy?

Zakup mieszkania w centrum to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią spędzać czas aktywnie i odwiedzać różne miejsca. Wyjście do restauracji, kina, teatru lub filharmonii, wieczorne spotkanie ze znajomymi albo odpoczynek w parku – jeśli w ten sposób spędzasz czas wolny, to mieszkanie w centrum jest świetnym wyborem.

Dzięki rozbudowanej siatce połączeń komunikacyjnych lokalizacja w centrum jest odpowiednia także dla tych osób, które najczęściej przemieszczają się tramwajami lub autobusami, a rzadko korzystają z samochodu.

Centrum to też dobry dostęp do sklepów, aptek, placówek oświatowych i innych punktów, które regularnie odwiedzamy.

Zadowoleni będą również mieszkańcy, którzy  zamierzają wynająć zakupione mieszkanie. Studenci zdecydowanie chętniej zamieszkają w centrum, a i wiele osób, które pracują, ale nie osiadły jeszcze w jednym miejscu, wybierze taką lokalizację.

Czy potrzebujesz spokojnej okolicy?

Z uwagi na specyficzny kształt Bydgoszczy, która rozciąga się wszerz, z centrum jest stosunkowo blisko do wielu innych osiedli. Jeśli więc musisz często przemieszczać się na przykład na Miedzyń, Szwederowo, Wyżyny albo osiedle Leśne, to podróż przebiegnie bardzo sprawnie.

Mieszkanie w centrum Bydgoszczy to też miejski zgiełk. Niektórzy lubią, gdy wokół nich wiele się dzieje i nie potrzebują spokojnej okolicy. Jest też jednak wiele osób, które po powrocie do domu oraz podczas spaceru wolą odpocząć w ciszy i spokoju.

Dla takich osób bardzo dobrym rozwiązaniem mogą być mieszkania na obrzeżach lub pod miastem, gdzie można cieszyć się chwilą oddechu.

Nowe mieszkanie na obrzeżach

Obecnie większość nowych inwestycji mieszkaniowych powstaje w pewnej odległości od centrum. Jest to spowodowane dostępnością terenu pod zabudowę mieszkalną. Jeśli więc szukasz nowego mieszkania w Bydgoszczy, to warto zapoznać się z ofertami na obrzeżach.

To opcja przede wszystkim dla tych, którzy pracują w okolicach centrum, ale chcą mieć też trochę spokoju. Wiele zależy oczywiście od dzielnicy, ale zwykło się uważać, że na obrzeżach jest bezpieczniej niż w centrum, co docenią zwłaszcza rodzice małych dzieci.

W pobliżu nowych inwestycji mieszkaniowych często powstają lokale usługowe oraz infrastruktura wypoczynkowa, więc nie trzeba martwić się o załatwienie najważniejszych spraw. Dostępna jest też komunikacja miejska, choć dojazd w określone miejsce może wymagać przesiadki. Spontaniczne wyjście do miasta z przyjaciółmi będzie więc nieco trudniejsze niż mając mieszkanie w centrum Bydgoszczy.

Gdzie szukać natury i spokoju?

Decydując się na mieszkanie na obrzeżach, trzeba rozważyć, gdzie załatwia się większość spraw i gdzie mieszkają najbliższe osoby. Jeśli bowiem okaże się, że na przeciwległym końcu miasta, to dojazdy mogą okazać się bardzo męczące.

Mieszkanie w pobliżu wyjazdu z miasta to świetny wybór dla osób, które chcą cieszyć się bliskością natury. Powietrze w takich miejscach jest z reguły czystsze, a jeśli ktoś lubi biegać albo jeździć na rowerze, to szybko znajdzie odpowiednie trasy, unikając ruchu miejskiego.

Jeszcze więcej zalet związanych ze spokojną okolicą oferuje zamieszkanie pod miastem. Jest to zdecydowanie najspokojniejsza  i najbliższa natury okolica. Można tam słuchać śpiewu ptaków zamiast ruchu samochodów. Skorzystają też osoby ze zwierzętami, które będą miały teren do zabawy.

Dojazdy do centrum Bydgoszczy

Mieszkania na obrzeżach i pod miastem są dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących zdalnie lub hybrydowo. Jeśli jednak okaże się, że trzeba coś załatwić w centrum, to podróż będzie zdecydowanie najdłuższa.

Największego zaangażowania wymagają dojazdy nastolatków lub osób dorosłych, które nie jeżdżą samochodem, ale regularnie muszą być w centrum. Dostępność punktów handlowych i usługowych też jest mniejsza.

Wybór lokalizacji to osobista kwestia, która zależy od wielu indywidualnych kryteriów. Zarówno mieszkanie w centrum Bydgoszczy, jak i na obrzeżach oraz pod miastem może okazać się dobrą decyzją. Musisz jednak wiedzieć, jakie zalety są dla ciebie najważniejsze.

Skorzystaj z usług dodatkowych