Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Senior a mieszkanie z ogródkiem. Bydgoszcz oferuje wiele możliwości dla osób starszych

Mieszkanie dla seniora

Kupując mieszkanie dla seniora, należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, które ułatwią starszej osobie funkcjonowanie w nowym otoczeniu. Są to na przykład szerokie klatki schodowe, windy lub mieszkanie z ogródkiem. Bydgoszcz oferuje wiele możliwości, które docenią seniorzy.

Gdy za młodu kupujesz mieszkanie, nie zwracasz uwagi na wiele rzeczy, które dopiero w przyszłości mogą nastręczać ci trudności. Tak jest na przykład z wchodzeniem na piętro. Póki ciało jest sprawne, to nie robi różnicy, jak wysoko musisz wejść po schodach. Z upływem lat wchodzenie na wysokie piętra robi się jednak coraz trudniejsze.

Odczuwają to zwłaszcza seniorzy, którzy mieszkają w starszych blokach – kupując mieszkanie w dawnych latach, mogli nie mieć możliwości wyboru piętra, w bloku nie ma windy, a podstopnie są wysokie. Podróż na trzecie lub czwarte piętro trwa wówczas wiele minut, wymaga przerw i odpoczynku w trakcie. Każdego dnia wyjście z domu okazuje się katorgą.

Blisko członków rodziny

Dlatego właśnie, wybierając mieszkanie dla seniora, należy zwrócić uwagę na piętro, windę, schody i poręcze. Najlepsze w takiej sytuacji są mieszkania usytuowane na niższych kondygnacjach lub w budynku z windą. Doskonałe rozwiązanie proponuje Budstol Invest na osiedlu Awangarda V Pod Skarpą. Na parterze oferowane są tam mieszkania z ogródkiem, które w ogóle nie wymagają wejścia po schodach.

Są to budynki dwulokalowe w segmencie B. Przed wprowadzeniem się mieszkańcy mogą skorzystać z możliwości wykończenia mieszkania pod klucz przez dewelopera, unikając stresu związanego z remontem. Później zaś cieszą się z niskich opłat czynszowych.

Co więcej, takie budynki dają one możliwość zamieszkania koło siebie członkom rodziny – na przykład seniorom na parterze i ich dzieci z rodziną. Dzięki temu bliscy są w stałym kontakcie i zawsze szybko pomogą, gdy zajdzie nagła potrzeba. Jednocześnie jednak mogą zachować potrzebną prywatność.

Nowoczesne rozwiązania

Zakup mieszkania w nowej inwestycji ma też więcej zalet dla seniorów. W aktualnym budownictwie stosowanych jest wiele rozwiązań przydatnych na co dzień, o których nie myślano, gdy masowo budowano bloki z wielkiej płyty.

Nowe inwestycje zazwyczaj są zlokalizowane w pobliżu przydatnych punktów – sklepu, apteki, przychodni, banku czy poczty. Często także w pobliżu funkcjonują przystanki komunikacji miejskiej. Wszystko to pozwala uniknąć długich i męczących spacerów. Można też podjechać samochodem blisko klatki, gdy senior będzie tego potrzebował.

Warto także zastanowić się nad metrażem mieszkania. Seniorzy często nie potrzebują już tak dużych mieszkań, jakie wybierali kilkadziesiąt lat temu, gdy wychowali dzieci. Obecnie podczas przeprowadzki najczęściej kupują mieszkania maksymalnie trzypokojowe – zapewniają one odpowiednią wygodę, ale też nie mają zbędnej przestrzeni.

Blisko natury

Ucieczka ze starego blokowiska do nowego mieszkania często pozwala także zamieszkać w otoczeniu parków i terenów zielonych, które są idealnym miejscem na rekreację. Dziś wiele inwestycji powstaje właśnie w pobliżu przyrody.

Starsze osoby, które lubią bliskość natury, mogą zdecydować się na mieszkanie z ogródkiem. Bydgoszcz oferuje takie mieszkania na przykład w inwestycji Awangarda V Pod Skarpą. Nie dość, że senior nie musi wówczas pokonywać schodów, aby dostać się do mieszkania, to może też przesiadywać na świeżym powietrzu w swoim ogródku, a nawet prowadzić drobne uprawy.

Z obserwacji ekspertów od branży nieruchomości wynika, że mieszkanie z ogródkiem w Bydgoszczy to jedna z propozycji najchętniej rozważanych przez seniorów. Mogą w nim odpocząć, spędzić wolny czas i obserwować otaczający ich świat.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wybierając nowe mieszkanie, należy też sprawdzić, czy przestrzenie wspólne są szerokie oraz czy otoczenie wokół budynku jest dobrze przystosowane do poruszania się osób na wózkach inwalidzkich. Każdy krawężnik, dodatkowe schody czy nieczytelne przyciski od domofonu lub windy to kłopot dla osoby starszej.

Należy też zwrócić uwagę na zabezpieczenie osiedla. Ogrodzenie lub kamery monitoringu powinny odstraszyć złodziei. Przydać może się także wideofon, dzięki któremu starsza osoby sprawdzi, kto chce się dostać do budynku.

Podejmij dobrą decyzję

Wielu seniorów, gdy następuje konieczność przeprowadzki, chce pozostać w dotychczasowej dzielnicy. Nie trzeba się rozstawać z sąsiadami, można robić zakupy w tym samym sklepie i jeździć tym samym autobusem lub tramwajem. To także ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę, kupując mieszkanie dla seniora.

Awangarda V Pod Skarpą to osiedle, które spełnia wiele wspomnianych oczekiwań seniorów w Bydgoszczy. Mieszkania z ogródkiem są dostępne bez potrzeby pokonywania jakichkolwiek schodów, cały teren jest ogrodzony, a dotarcie do terenów rekreacyjnych albo przystanku komunikacji miejskiej zajmuje tylko chwilę.

Skorzystaj z usług dodatkowych