Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję

Kupno nowego mieszkania jako inwestycja - korzyści i zagrożenia

Inwestowanie w mieszkania

Nowe mieszkania. Bydgoszcz dobrym miejscem na inwestycję

Nabycie nieruchomości od wielu lat uważane jest za inwestycję przynoszącą zyski, a zarazem jeden z najbezpieczniejszych sposobów ulokowania kapitału. Świetnie w takiej roli sprawdzają się nowe mieszkania. Bydgoszcz jest zaś dobrym miejscem, aby znaleźć nieruchomość, z której będziesz czerpać korzyści. 

Dzięki zakupowi nowego mieszkania środki finansowe nie są bezczynnie gromadzone na koncie, gdzie tracą wartość. Analizując sytuację na rynku, można spodziewać się, że wraz z upływem lat mieszkanie będzie zyskiwać na wartości, co przy niskim oprocentowaniu lokat bankowych dodatkowo podkreśla korzyści płynące z nabycia nieruchomości.

Biorąc pod uwagę coraz większą mobilność naszego społeczeństwa, częstsze zmiany pracy i wyjazdy do innych miast na przykład na studia, zakup mieszkania w celu późniejszego wynajmu przedstawia się jako trafiona inwestycja. Będzie to źródło napływu gotówki, zapewniające stałe zabezpieczenie finansowe. 

Jak uzyskać największe korzyści z zakupu nowego mieszkania?

Czynnikiem, który warunkuje sukces każdej nieruchomości, jest jej lokalizacja – to właśnie umiejscowienie mieszkania może decydować o atrakcyjności dla kupujących bądź wynajmujących. Szacując więc potencjalne korzyści z inwestycji, należy w pierwszej kolejności sprawdzić sytuację w mieście, w którym budowane są nowe mieszkania. Bydgoszcz jest ośrodkiem stale rozwijającym się. Na jej korzyść w przypadku zakupu mieszkania na wynajem świadczy działanie licznych uniwersytetów i szkół wyższych gwarantujących popyt na mieszkania wśród studentów. Silne firmy z sektora informatycznego oraz logistycznego zapewniają też stały napływ migrujących pracowników.

Następnym krokiem prowadzącym do zmaksymalizowania korzyści jest wybór dobrej lokalizacji w mieście. Należy szukać osiedla cieszącego się dobrą reputacją. Potencjalni klienci będą zwracać również uwagę na skomunikowanie i bliskość sklepów. Zakup mieszkania od dewelopera z wieloletnim doświadczeniem, jakim jest na przykład Budstol Invest, daję gwarancję, że środki finansowe zostaną zainwestowane w miejscu atrakcyjnym i przyjaznym dla mieszkańców.

Inwestycja w mieszkanie

Nowe mieszkanie bezpieczniejszą inwestycją niż używane 

Nowe mieszkanie w Bydgoszczy będzie droższe w zakupie niż używane, ale jest też pewne, że będzie przynosić większe zyski podczas wynajmu czy późniejszej odsprzedaży. Zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć klientów, prezentując im mieszkanie zbudowane w wysokim standardzie wykończenia, z dostępem do zieleni, placu zabaw czy stref wypoczynkowych na ogrodzonym osiedlu.

Funkcjonalny rozkład to kolejna zaleta, jaką wyróżniają się nowe mieszkania. Bydgoszcz jest jednym z tych miast, w których kupujący oraz wynajmujący doceniają nowoczesne, komfortowe i oszczędne rozwiązania. 

Ryzyko wiążące się z zakupem na rynku wtórnym jest znacznie większe – mieszkanie jest już urządzone w określony sposób, a instalacje nie należą do najnowszych. Ewentualne zmiany wymagałyby dużo pracy, co sprawiłoby, że pieniądze zaoszczędzone przy zakupie wydane zostałyby z nawiązką na remont.

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym to też zdecydowanie mniej formalności i dokumentacji niż na rynku wtórnym. Można w tym przypadku liczyć na pomoc dewelopera takiego jak Budstol Invest, który przeprowadzi przez cały proces zakupu.

Z jakim ryzykiem wiąże się zakup nowego mieszkania w Bydgoszczy? 

Zakup nowego mieszkania jest też jednak, jak praktycznie każda inwestycja, obarczony ryzykiem. Należy unikać dokonania transakcji tuż przed spadkiem cen nieruchomości, a najlepiej – kupić mieszkanie tuż przed kolejnym dużym wzrostem cen. Wartości mieszkań rosną od wielu lat i zdaniem ekspertów trudno przewidywać, aby wkrótce doszło do krachu. Nawet mimo niepewnych czasów popyt wciąż jest duży. 

Nie spada także zainteresowanie wynajmem. Kupując mieszkanie w tym celu, ważne jest, aby wybrać odpowiedni moment. Po zakupie nowego mieszkania trzeba je jeszcze urządzić. Należy zrobić to tak, aby oferta była gotowa na czas, gdy zainteresowanie wynajmem jest największe. W przeciwnym razie mieszkanie może długo stać puste.  Wówczas środki finansowe zostaną zamrożone w nieruchomości zamiast pracować gdzie indziej, a szczególnie uciążliwe jest to w sytuacji, gdy zakup finansuje się kredytem. 

Wybierając mieszkanie do inwestycji, należy też szukać sprawdzonych deweloperów. Ewentualne problemy inwestora w czasie budowy sprawią, że zamiast szybko czerpać korzyści z zakupionego mieszkania, trzeba będzie odzyskiwać pieniądze przekazane jeszcze przed  odbiorem. Budstol Invest działa na rynku od ponad 20 lat, realizując w tym czasie z sukcesem blisko 30 inwestycji. To gwarancja dobrej inwestycji. 

Skorzystaj z usług dodatkowych