Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję

Jaki metraż mieszkania wybrać dla singla, jaki dla rodziny?

Metraż mieszkania

Decyzję o metrażu mieszkania klienci podejmują na podstawie kilku różnych czynników. Obok ceny za metr kwadratowy istotne jest to, ile osób docelowo będzie zamieszkiwać lokal. Z tych względów metraż dobiera się inaczej w przypadku singli czy par, a inaczej dla rodzin z dziećmi. Na jakie elementy należy zwracać uwagę? Czy, w zależności od wskazanych potrzeb, deweloper jest w stanie zaproponować najbardziej komfortowe i optymalne oferty zakupu nieruchomości?

Wybór mieszkania dla singla

Metraż mieszkania dla singla, jako osoby mieszkającej w pojedynkę, powinien być dostosowany do potrzeb mieszkańca i zazwyczaj mieści się w granicach od 30 do 40 metrów kwadratowych. To wielkość, która pozwala w ekonomiczny sposób zarządzać nieruchomością i redukuje koszty eksploatacyjne, w tym związane z ogrzewaniem. Taka przestrzeń może też w optymalny sposób zaspokoić potrzebę prywatności i swobody.

Osoby żyjące samotnie skłaniają się często ku tak zwanym kawalerkom, które wydają się tańsze. To jednak pozorna oszczędność – mikromieszkania o niewielkim metrażu w ostatnich latach znacznie podrożały. W dodatku bywają niewygodne nawet dla jednego lokatora, a ich zagospodarowanie okazuje się nierzadko kłopotliwe. Wybierając ofertę u dewelopera, można znaleźć mieszkanie dwupokojowe i o większym metrażu, którego cena będzie adekwatna do możliwości zagospodarowania takiej przestrzeni. W przypadku wielu naszych inwestycji, takich jak osiedle Activ Park w Fordonie, możliwe jest wybranie mieszkania na parterze, do którego przynależy dodatkowo część ogrodu!

Dwa pokoje stanowią w takich warunkach najbardziej optymalny układ. W mieszkaniu łatwiej będzie wydzielić strefę codzienną i sypialnianą. To również świetna opcja dla osób, które pracują zdalnie czy prowadzą własną działalność i w jednym pomieszczeniu mogą wyznaczyć przestrzeń na home office. 

Activ Park Fordon

Metraż mieszkania dla pary i rodziny z dziećmi

W przypadku dwóch lub więcej osób zajmujących mieszkanie z pewnością warto rozważyć zakup metrażu podzielonego na kilka pomieszczeń. Dzięki temu każdy z mieszkańców zyska odrobinę przestrzeni dla siebie i będzie mógł zadbać o poczucie prywatności. 

Parom, które w najbliższym czasie nie planują dzieci czy też seniorom, którzy mogą poszukiwać bardziej kameralnych wnętrz polecamy, podobnie jak w przypadku singli, przynajmniej dwupokojowe nieruchomości. Rodzinom, które spodziewają się potomstwa lub mają już dzieci, zalecamy jednak wybór lokalu o trzech czy czterech odrębnych pomieszczeniach, które można w sposób komfortowy przystosować do codziennego życia w większym gronie.

Oferowane przez nas nowe mieszkania w stanie deweloperskim w Bydgoszczy zostały zaprojektowane z myślą o podziale lokalu nawet na 4 pokoje przy metrażu, który nie przekracza 65 metrów! Układ pomieszczeń zapewnia swobodę całej rodzinie i daje możliwość bardzo funkcjonalnego zagospodarowania dostępnej powierzchni. 

Ważny jest metraż, ale i otoczenie!

Nie ukrywajmy – nawet największy metraż czy zupełnie nowa zabudowa nie obronią się w przypadku nieciekawej lokalizacji. W Budstol Invest prowadzimy inwestycje deweloperskie w miejscach, które będą w stanie zapewnić mieszkańcom jak najlepsze warunki zamieszkania. Wysoki standard zabudowy idzie zatem w parze z interesującym usytuowaniem. Wokół budynków nie brakuje placów zabaw dla dzieci, stref wypoczynkowych dla dorosłych oraz dostępu do najważniejszych obiektów, takich jak szkoły, miejsca sakralne czy placówki medyczne. 

Zakup nowego mieszkania to koszty, które stanowią proporcjonalnie spore obciążenie tak dla singla, jak i dla rodziny. Dbamy więc o to, by nasza oferta mieszkań deweloperskich była jak najkorzystniejsza, a ceny dostosowane do możliwości klienta. Z ogromną przyjemnością udzielamy także niezbędnego doradztwa i udostępniamy wszelkie dane dotyczące rozkładu pomieszczeń w wybranych mieszkaniach. Bez względu na ich metraż gwarantujemy wykorzystanie energooszczędnych materiałów budowlanych wysokiej jakości, dzięki którym życie pod naszym dachem będzie wygodne i niedrogie!

Skorzystaj z usług dodatkowych