Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję

Jak zapłacić za nowe mieszkanie? Bydgoszcz jest miastem wielu możliwości

Możliwości płatności u dewelopera

Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Oprócz wyboru właściwej lokalizacji czy układu pomieszczeń, bardzo ważny jest także wybór korzystnego sposobu zapłaty za nowe mieszkanie. Bydgoszcz to miasto, w którym deweloper Budstol Invest stwarza wiele możliwości finansowania zakupu. Wybierając jedną z dostępnych opcji, możesz zaoszczędzić pieniądze na urządzenie mieszkania i przeprowadzić się komfortowo oraz bez stresu.

Każdy marzy o sytuacji, w której będzie dysponował tak dużymi oszczędnościami, że będzie mógł kupić za nie wymarzone mieszkanie. To najprostszy i najwygodniejszy sposób zakupu. Jest to jednak rzadkość i wielu z nas musi posiłkować się kredytem. Starania o wsparcie banku mogą być czasochłonne i kosztować wiele nerwów.

Eksperci Budstol Invest pomagają poprzez sprawdzonych doradców kredytowych w przygotowaniach do zawarcia umowy kredytowej, analizując na przykład zdolność kredytową. Deweloper oferuje też korzystne możliwości finansowania transakcji.

Zapłać dopiero przed odbiorem

Budstol Invest stwarza możliwość zakupu mieszkania w systemie 20/80. Dzięki temu wystarczy wpłacić 20% wartości, a resztę dopiero przed odbiorem mieszkania. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Czas pozostały do spłacenia większej części można wykorzystać na wyrobienie odpowiedniej zdolności kredytowej lub spłacenie wcześniejszych zobowiązań, jeśli decyzja o kupnie mieszkania zastała nas w momencie, gdy jesteśmy też obciążeni innymi wydatkami.

Opisywane rozwiązanie sprawdzi się też, kiedy chcemy wykorzystać czas na uzbieranie większego wkładu własnego, aby zaciągnąć możliwie niewielki kredyt. Dzięki temu uda się obniżyć wysokość raty lub skrócić okres spłaty kredytu.

System 20/80 pozwala też nie płacić odsetek kapitałowych od kredytu w czasie budowy – do aktywacji kredytu dochodzi bowiem dopiero na krótko przed odbiorem mieszkania. Jednocześnie można cieszyć się z gwarancji ceny ustalonej przy zakupie. Jest to opłacalne zwłaszcza w czasach wysokiej inflacji – mieszkanie kupione rok wcześniej, po dwunastu miesiącach ma już bowiem zdecydowanie większą wartość.

Zamiana starego na nowe mieszkanie w Bydgoszczy

Inną możliwością finansowania zakupu mieszkania od dewelopera jest zamiana starego na nowe w rozliczeniu. Wycena nieruchomości jest po stronie dewelopera, a więc unika się kosztów związanych z pracą pośrednika. Nie trzeba też angażować wiele czasu i sił w sprzedaż mieszkania. Spotykanie się z potencjalnymi kupcami czy znalezienie skutecznego pośrednika nie jest wówczas potrzebne.

Ponadto, w takiej sytuacji przeprowadzka ze starego na nowe odbywa się bez problemów, w umówionym terminie. Można na spokojnie przygotować się do zmiany mieszkania, zaplanować przewiezienie rzeczy i bez presji umówić termin prac z ekipę wykończeniową.

W zamian za stare lokum otrzymasz środki, które pozwolą w całości lub w części zapłacić za nowe mieszkanie. Bydgoszcz to miasto, w którym Budstol Invest oferuje taką możliwość. Cała procedura jest zabezpieczona odpowiednimi dokumentami – klient podpisuje umowę programu „Nowe mieszkanie w rozliczeniu za stare” oraz umowę deweloperską/przedwstępną.

Mieszkanie bez wkładu własnego

Osoby zainteresowane kupnem mieszkania mogą także skorzystać z programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Jest to rozwiązanie szczególnie korzystne dla osób niedysponujących oszczędnościami, które mogłyby zostać przeznaczone na wkład własny.

Zgodnie z założeniami programu Państwo za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego zapewnia wkład własny do nawet 20 proc. (do kwoty 100 tysięcy złotych) w formie gwarantowanego kredytu, którego spłata jest rozłożona na okres minimum 15 lat.

Ponadto, jeśli w czasie spłaty kredytu dojdzie do powiększenia gospodarstwa domowego, kredytobiorca otrzyma wsparcie od Banku Gospodarstwa Krajowego – 20 tysięcy złotych, gdy rodzina powiększy się o drugie dziecko oraz 60 tysięcy złotych, gdy powiększy się o trzecie dziecko i kolejne.

Bezpieczny zakup mieszkania od dewelopera

Zakup z rynku pierwotnego od dewelopera to jedna z najbezpieczniejszych form kupna mieszkania. Przez cały proces – od zapoznania się z ofertą po odbiór kluczy klient może liczyć na wsparcie ekspertów, którzy pomogą w sprawach kredytowych, proceduralnych czy urzędowych. Doradzą także, z kim kontaktować się w sprawie wykończenia mieszkania.

Zakup mieszkania od dewelopera jest także pozbawiony wielu dodatkowych opłat, z którymi wiąże się transakcja na rynku wtórnym. Klient ma też pewność, że kupuje nowoczesne mieszkanie, które może urządzić zgodnie ze swoimi potrzebami i upodobaniami.

Skorzystaj z usług dodatkowych