Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Gdzie kupić nowe mieszkanie? Bydgoszcz ma wyjątkową dzielnicę, czyli Fordon

Fordon mieszkania

Wybór dobrej lokalizacji to niesamowicie ważna kwestia, gdy kupujesz nowe mieszkanie. Bydgoszcz ma wiele interesujących osiedli, ale jedno cieszy się wyjątkową opinią. Położony na obrzeżach miasta Fordon wyróżnia się dobrym skomunikowaniem, bliskością natury i poczuciem lokalnej wspólnoty.

Fordon to największa dzielnica Bydgoszczy, znajdująca się we wschodniej części stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Kiedyś był samodzielnym miastem, ale w przyszłym roku minie dokładnie 50 lat od momentu przyłączenia go do Bydgoszczy. Dziś jest to prężnie rozwijająca się część miasta, na terenie której można wyróżnić kilka osiedli. Mieszku tu ponad 70 tysięcy osób.

Wyjątkowa atmosfera

Wielu bydgoszczanom Fordon wydaje się odległy, a na myśl o dojazdach do centrum szybko wykluczają zamieszkanie w tej części miasta. Jeśli jednak spytać mieszkańców Fordonu, to oni często nie wyobrażają sobie przeprowadzki w inny rejon miasta.Na żadnym innym osiedlu w Bydgoszczy nie ma tak rozwiniętej tożsamości lokalnej jak właśnie w Fordonie. Pozostałością po dawnych czasach jest nawet sposób określenia dzielnicy. Można bowiem mieszkać „na” Szwederowie, Czyżkówku albo Kapuściskach, ale można też mieszkać „w” Fordonie.Na terenie dzielnicy realizowanych jest wiele miejskich inwestycji. Najważniejszą w ostatnich latach była budowa linii tramwajowej łączącej dzielnicę z samym centrum Bydgoszczy, dzięki czemu poruszanie się komunikacją miejską stało się zdecydowanie sprawniejsze. Oprócz transportu szynowego mieszkańcy Fordonu mogą przemieszczać się także komunikacją autobusową.

Wszystkie codzienne sprawy załatwisz na miejscu

Są tu nowoczesne, doskonale wyposażone szkoły, baseny, lodowisko, stadnina koni, targowisko czy nawet kampus Politechniki Bydgoskiej, która oprócz realizacji standardowych zadań uczelni nie zapomina o pozostałych mieszkańcach. Z myślą o nich organizowane są między innymi okazjonalne pikniki i jarmarki cieszące się dużą popularnością. Wydarzenia plenerowe odbywają się nie tylko w Fordonie, ale też w pobliskich miejscowościach. Jednym z nich jest Święto Śliwki w pobliskich Strzelcach Dolnych. Nie można się więc dziwić, że tak wiele osób chce w Fordonie kupić nowe mieszkanie.Bydgoszcz kojarzy się z rzeką Brdą, ale sam Fordon położony jest nad Wisłą. W najbliższych latach wykorzystanie rzeki powinno być coraz większe – w ramach prowadzonej rewitalizacji Starego Fordonu realizowana jest przebudowa nabrzeży. Wcześniej odnowiono rynek, gdzie powstała największa w Bydgoszczy fontanna multimedialna, która przyciąga mieszkańców na spektakularne pokazy gry świateł i wody. Sprawy urzędowe również można załatwić w Fordonie. Przy ul. Emilii Gierczak działa filia Urzędu Miasta Bydgoszczy zajmująca się między innymi rejestracją samochodu i wyrabianiem dowodów osobistych. Wiele osób, które od urodzenia mieszkają w Fordonie, nie wyobrażają sobie, aby wkraczając w dorosłość zamieszkać gdzie indziej. Nie może więc dziwić, że dzielnica ta jest miejscem realizacji nowych inwestycji mieszkaniowych. Jedną z nich jest Osiedle Awangarda V – Pod Skarpą, która oferuje budynki mieszkalne jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej (jedno- i dwulokalowe).

Bogata oferta handlowa w Fordonie

Wyjazd na większe zakupy także nie sprawia mieszkańcom Fordonu większych problemów. Co więcej, częściej to mieszkańcy innych osiedli muszą specjalnie do Fordonu jeździć na zakupy. Dzieje się tak, gdyż w rejonie ulicy Fordońskiej znajdują się liczne sklepy wielkopowierzchniowe, takie jak IKEA, Leroy Merlin, Auchan, Agata Meble, Black Red White czy Decathlon. Wiele z nich nie jest dostępnych w innych częściach Bydgoszczy. W tym samym rejonie funkcjonuje też wiele salonów samochodów różnych marek.Do wszystkich tych punktów mieszkańcy Fordonu mają blisko, ale jednocześnie sklepy są na tyle oddalone od osiedli mieszkaniowych, że w żaden sposób nie zaburzają spokojnego rytmu życia.A jeśli ktoś chce zrobić zakupy pod domem, to na terenie dzielnicy dostępnych jest wiele mniejszych punktów handlowych i usługowych. Fordon jest dobrze skomunikowany także z innymi miastami. Podróż do Torunia zajmuje ok. 30 minut. Szybko można przedostać się także do nowo wybudowanej drogi ekspresowej S5 zapewniającej komfortowe połączenie z Gdańskiem, Poznaniem i Wrocławiem.

Rekreacja na świeżym powietrzu

W Fordonie na pewno nie będą się nudzić również ci mieszkańcy, którzy lubią być blisko natury. Znane Górki Fordońskie czy ogromne tereny leśne stwarzają mieszkańcom wiele możliwości spacerów, przebieżek albo wypraw rowerowych. U nabrzeży Wisły, wzdłuż wału przeciwpowodziowego, dostępne są liczne ścieżki, a ulicą Jasieniecką można dojechać do samego Myślęcinka – największego w Polsce miejskiego parku kultury i wypoczynku. Ci którzy na rowerze lubią się zmęczyć, docenią bliskość tras w Trzęsaczu, Kozielcu czy Strzelcach – tamtejsze podjazdy są znane wszystkim lokalnym amatorom kolarstwa. W Fordonie działają też liczne szkoły tańca, kluby fitness i kluby sportowe. Fordon, mimo że jest największą dzielnicą Bydgoszczy, należy też do najspokojniejszych osiedli miasta. Takiej bliskości natury i poczucia tworzenia lokalnej wspólnoty nie da się znaleźć w żadnym innym miejscu. Istnieję więc bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że znajdziesz tu swoje miejsce na ziemi. W końcu kto zamieszka w Fordonie, ten nie wyobraża sobie życia nigdzie indziej.

Skorzystaj z usług dodatkowych