Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Nowe domy energooszczędne. 10 zalet zakupu i mieszkania

Dom ekologiczny

Jednym z najważniejszych aspektów wyboru domu lub mieszkania stała się wysokość codziennych opłat. Jak doskonale wiadomo, duży wpływ na rachunki ma zużycie mediów oraz koszty ogrzewania. Nowe domy energooszczędne tworzą dla mieszkańców wiele możliwości, dzięki którym można zminimalizować rachunki i zatroszczyć się o środowisko.

Stare budownictwo z nieszczelną izolacją oraz ciasnymi i ciemnymi pomieszczeniami to już przeszłość. Przepisy prawa stawiają coraz większe wymagania względem zapotrzebowania energetycznego budynków. Nowe domy energooszczędne nie potrzebują wiele energii, a w dodatku same ją wytwarzają. Nie można się więc dziwić, że są coraz popularniejsze.

Zalety można wymieniać długo. Przeanalizujmy więc krok po kroku, jakie korzyści można mieć z zamieszkania w domu energooszczędnym.

Wysoka jakość

Nowe domy energooszczędne są wykonane z najwyższej klasy materiałów. Dzięki temu można zredukować koszty późniejszego użytkowania – ogrzewanie jest wydajne, a konieczność napraw zachodzi niezwykle rzadko. Standard utrzymuje się podczas wieloletniego użytkowania.

Nowe domy energooszczędne zbudowane z myślą o oszczędzaniu

System izolacji i jakościowe wykończenie grubymi warstwami termicznymi zapewniają znakomitą skuteczność ogrzewania i wysoki komfort życia.

Co więcej, nowe domy energooszczędne są budowane z myślą o oszczędzaniu energii. Ogranicza się w nich występowanie mostków termicznych, czyli miejsc, gdzie dochodzi do utraty ciepła, a mądrze rozplanowana wentylacja gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza.

Praktyczne przestrzenie

Nowoczesne domy są niezwykle przestronne. Dzięki wykorzystaniu najnowszych trendów w budownictwie nie ma w nich zbędnych przestrzeni, a każdy metr kwadratowy można mądrze wykorzystać. Aktualnie sporządzane projekty są niezwykle funkcjonalne i praktyczne, zapewniając wiele możliwych aranżacji. Ponadto, domy mają duże przeszklenia, które zapewniają doskonały dostęp do naturalnego światła.

Niskie koszty

Zużycie energii w domach energooszczędnych jest kilkukrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach. Nie trzeba także obawiać się podwyżek cen za prąd lub ogrzewanie, które potrafią zrujnować budżet domowy. Dzięki korzystaniu z odnawialnych źródeł energii można stać się praktycznie niezależnym i ze spokojem planować wydatki.

Troska o środowisko 

To, co jest energooszczędne, jest też przyjazne środowisku. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jest jednym z najlepszych sposobów dbania o naszą planetę – nie wykorzystuje ograniczonych surowców i powoduje znacznie mniejszą emisję niż w przypadku tradycyjnych paliw.

Fotowoltaika

Wzrost popularności odnawialnych źródeł energii to w znacznej mierze zasługa instalacji fotowoltaicznych. Dzięki pozyskiwaniu energii ze słońca można zmniejszyć rachunki za prąd nawet o 90 procent. Panele działają w niskich temperaturach i niezależnie od natężenia promieniowania słonecznego.

Warto pomyśleć także o innych rozwiązaniach wykorzystujących OZE – na przykład o magazynach energii. Na wiele takich zakupów można uzyskać dofinansowanie.

Pompy ciepła

Nowe domy energooszczędne często są wyposażone w pompę ciepła. To coraz popularniejszy sposób ogrzewania pomieszczeń, który w ciągu dekady ma stać się dominujący w polskich domach.

Pompy ciepła, zachowując kompaktowe rozmiary, pozyskują ciepło z zewnątrz i kierują je do budynku. Sprawdzają się w temperaturach nawet -20 stopni Celsjusza, a latem mogą służyć do schładzania pomieszczeń. Świetnie spisują się w połączeniu z fotowoltaiką.

Dom z garażem

Problem z zaparkowaniem to kłopot znany każdemu, kto mieszkał w dużym mieście. Tymczasem nowe domy gwarantują możliwość zaparkowania na własnym miejscu postojowym, najczęściej w garażu. To nie tylko wygodne, ale też bardzo przyszłościowe. Na drogach jest coraz więcej samochodów elektrycznych, a w przyszłości planuje się całkowicie odejść od aut spalinowych. Wówczas możliwość ładowania pojazdu, do jakiej mogą zostać przystosowane nowe domy energooszczędne, będzie bardzo pożądana.

Cicha okolica

Osiedla z nowymi domami często powstają w spokojnej okolicy, gdzie można cieszyć się prywatnością i bezpiecznym sąsiedztwem. Po dniu w pracy każdy chce odpocząć od miejskiego zgiełku i choć trochę zbliżyć się do natury. Domy gwarantują też możliwość wypoczynku w na tarasie lub w ogródku, co szczególnie ucieszy rodziny z dziećmi.

Masz wpływ!

Wszystkie zastosowane materiały i urządzenia to doskonałe wsparcie, ale wiele zależy także od Ciebie. Pamiętaj o wyborze energooszczędnych urządzeń, rozsądnym dysponowaniu ogrzewaniem, gaszeniu światła i wyłączaniu urządzeń. Ty także tworzysz energooszczędny dom!

Skorzystaj z usług dodatkowych