Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję

Inwestycja w nowe mieszkanie. Bydgoszcz udowadnia, że to się opłaca

Nowe mieszkania Bydgoszcz

W czasach wysokiej inflacji szczególnie poszukiwane są skuteczne sposoby na lokatę kapitału. Od wielu lat do najpopularniejszych inwestycji należą nowe mieszkania. Bydgoszcz to jedno z miast, w których są to jedne z najefektywniejszych i zarazem – najbezpieczniejszych rozwiązań.

Inwestowanie w nieruchomości to sprawdzony sposób lokowania kapitału. Ryzyko jest niewielkie z uwagi na stabilny wzrost cen, jaki wykazują w ostatnich latach nowe mieszkania. Bydgoszcz nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Ceny za metr kwadratowy regularnie rosną, dzięki czemu klient ma pewność, że zakupione przez niego mieszkanie będzie zyskiwać na wartości i przysłuży się do pomnożenia kapitału.

W przypadku kupowania mieszkania jako inwestycji, najczęściej jest ono wynajmowane. Długoterminowy wynajem mieszkania to dobre źródło dochodu pasywnego, który jest stabilny i nie wymaga ciągłego zaangażowania inwestora.

W dużych miastach oferty wynajmu cieszą się niesłabnącym powodzeniem i szybko znikają z rynku. Umowy najczęściej podpisywane są na rok, ale finalnie lokatorzy często wynajmują mieszkanie na jeszcze dłuższy czas. Dzięki temu właściciel ma spokój, a mieszkanie „zarabia na siebie”, użytkowane przez zaufanych wynajmujących.

Zakup mieszkania. Jak bardzo się opłaca?

Zwrot z inwestycji oblicza się dzieląc roczne wpływy z wynajmu przez koszt zakupu i przystosowania mieszkania do potrzeb wynajmujących. Obecnie przeciętny zwrot z zakupu mieszkania w celu późniejszego wynajęcia eksperci szacują na około 5-6 proc. rocznie.

Jest to wynik lepszy niż w przypadku wielu innych form inwestowania, co czyni z zakupu mieszkania bardzo interesujący sposób lokaty kapitału. Tym samym można skutecznie niwelować wpływ inflacji, co szczególnie w obecnych czasach jest kluczowe dla inwestorów. Kiedy wartość pieniądza spada w szybkim tempie, warto ulokować posiadane środki finansowe w bezpieczny sposób.

Dlaczego małe mieszkanie to dobra inwestycja?

Szczególnie korzystny jest zakup małych mieszkań, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród wynajmujących, szybko znajdują chętnych w przypadku odsprzedaży oraz są bardziej rentowne jako inwestycja niż np. mieszkania 3-pokojowe.

Małe mieszkanie, z jednym bądź dwoma pokojami, wymaga bowiem mniejszych nakładów finansowych przy zakupie, a podczas wynajmu jest – w przeliczeniu na metr kwadratowy – droższe.

Mieszkania o takich rozmiarach należą do często poszukiwanych przez wynajmujących studentów, singli bądź pary. Są szczególnie atrakcyjne dla osób, które nie mają odłożonego wkładu własnego bądź zdolności kredytowych na zakup nieruchomości, więc chcą wynajmować mieszkanie. Co więcej, małe mieszkanie szybko znajdzie zainteresowanych klientów w przypadku odsprzedaży.

Nowe mieszkania w Bydgoszczy

W ofercie Budstol Invest można znaleźć wiele mieszkań o metrażach od 30 do 48 metrów kwadratowych, które dają duże możliwości jako lokata kapitału.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jako lokata kapitału są nowe mieszkania. Bydgoszcz to jedno z miast, w których nowoczesne mieszkania są zdecydowanie bardziej funkcjonalne niż w starym budownictwie, a na rynku nieruchomości można znaleźć wiele ciekawych ofert.

Co warte podkreślenia, w przypadku zakupu mieszkania w celu inwestycji należy też zwrócić uwagę na lokalizację i standard mieszkania. Wybierając je z oferty uznanego dewelopera, który tak jak Budstol Invest działa na rynku od wielu lat, mamy pewność, że stan nieruchomości, skomunikowanie z najważniejszymi punktami miasta czy infrastruktura w otoczeniu będą na najwyższym poziomie. Jest to kluczowe dla powodzenia inwestycji zarówno w przypadku najmu, jak i odsprzedaży.

Mieszkania dają wiele możliwości

Co ważne, w ofercie Budstol Invest mieszkania są dostępne zarówno z balkonami, jak i ogródkami, dzięki czemu można znaleźć różnorodną ofertę dopasowaną do potrzeb swoich lub przyszłych wynajmujących.

Budstol Invest oferuje możliwość zakupu jednego mieszkania o powierzchni na przykład 70 metrów kwadratowych i dostosowania go do wynajmu jako dwa odrębne lokale. Zapewnia to kupującemu dużą elastyczność i możliwość przystosowania swojej oferty do potrzeb wynajmujących. Co więcej, w przyszłości jest możliwość przywrócenia pierwotnej wersji mieszkania.

Takie rozwiązania zapewniają inwestorowi pewność, że znajdzie rozwiązanie adekwatne do swoich potrzeb oraz wymagań klientów. W przypadku zakupu mieszkania daje to pewność, że inwestycja będzie skuteczna, a małe mieszkanie okaże się idealną lokatą kapitału.

Skorzystaj z usług dodatkowych