Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Nowoczesne mieszkania deweloperskie. Jakie są trendy?

Nowoczesne mieszkanie

Klienci przeglądający oferty mieszkań szukają dziś przestrzeni, komfortu i technologii ułatwiających codzienne życie lub ograniczających koszty. Nowoczesne mieszkania deweloperskie projektowane są tak, aby w jak największym stopniu spełnić te oczekiwania.

Deweloperzy oferują duży wybór lokali zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami. Nowoczesne mieszkania deweloperskie znacznie różnią się od tych budowanych jeszcze kilka lat temu. Jakie są ich najważniejsze cechy?

Salon z aneksem to już norma. Dlaczego?

Rzadkość stanowią już mieszkania z rynku pierwotnego z osobną kuchnią. W zdecydowanej większości przypadków w sprzedaży są lokale, w których znajdziemy salon z aneksem kuchennym.

Kiedyś było to nie do pomyślenia, a dziś wydaje się już normą. Takie rozwiązanie ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zamiast niewielkiego salonu i ciasnej kuchni można uzyskać jedno duże pomieszczenie.

Czy sprawdza się to w praktyce? Oczywiście podczas prac kuchennych w części salonowej może być głośno. Do bardzo dużych zalet salonu z aneksem należy jednak możliwość stworzenia otwartego wnętrza, zdecydowanie bardziej ustawnego i większego wizualnie. Komfort z przebywania w takim pomieszczeniu jest zdecydowanie większy. Z tego powodu prawie wszystkie nowoczesne mieszkania deweloperskie zostały zaprojektowane z salonem i aneksem kuchennym.

Przestrzeń i komfort

W projektowaniu wnętrz ważną rolę odgrywa dziś podział mieszkania i samych pomieszczeń na strefy. W salonie wyznaczana jest na przykład strefa pracy i strefa odpoczynku. Mogą być one oddzielone kolorami albo meblem.

Dzięki wyznaczeniu stref zachowujemy czytelny podział, który przekłada się na komfort życia w mieszkaniu. Tworzy to przytulną atmosferę, ułatwia organizację przestrzeni, trzymanie porządku oraz pracę, jeśli trzeba ją realizować w domu.

Dzięki funkcjonalnym rozkładom w nowych mieszkaniach nie tracimy metrów. Jest więcej otwartych przestrzeni, a nie ma już ciasnych korytarzy. Dzięki temu nawet małe mieszkania są przestronne, a domownikom wydaje się, że mają kilka metrów kwadratowych więcej niż w rzeczywistości.

Praktyczne rozwiązania na co dzień

Nowoczesne mieszkania deweloperskie mają bardzo praktyczny układ wnętrza. Projektant często przewiduje funkcjonalne przestrzenie o określonych zadaniach – na przykład wnęki w przedpokoju albo w sypialni. Można w nich umieścić bardzo pojemne szafy, zwiększając komfort przechowywania rzeczy.

Wnętrza nowych mieszkań są bardzo dobrze doświetlone, gdyż dzisiaj montowane są zdecydowanie większe okna niż kiedyś. Często sięgają one niemal podłogi. Dzięki dużym przeszkleniem jest jaśniej, a pomieszczenia wyglądają korzystniej. Grzejniki są za to mniejsze, ale i tak gwarantują odpowiednie ciepło.

Najnowsze technologie w mieszkaniach

Nowe mieszkania deweloperskie są projektowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Coraz więcej inwestycji zakłada korzystanie z odnawialnych źródeł energii – paneli fotowoltaicznych, które pozyskują energię ze słońca, a także pomp ciepła. Te drugie bardziej kojarzą się z domami jednorodzinnymi, ale mogą być montowane także w mieszkaniach, niezależnie od piętra. Takie urządzenie z wyglądu przypomina klimatyzator, działa nawet w niskich temperaturach, a latem może służyć do schłodzenia pomieszczeń.

Mieszkania z rynku pierwotnego mogą być też wyposażone w wideofony czy infrastrukturę światłowodową. To urządzenia ułatwiające codzienne życie.

Trochę poza mieszkaniem, ale będąc jego częścią, projektowane są balkony, tarasy i ogródki. Zgodnie z najnowszymi trendami często są to duże przestrzenie, które mogą stać się doskonałym miejscem wypoczynku.

Jak wykończyć nowoczesne mieszkania deweloperskie?

Zanim nowoczesne mieszkania deweloperskie będą nadawały się do wprowadzenia, trzeba je wykończyć. Każdy robi to według własnych pomysłów i upodobań, ale są trendy, które cieszą się szczególną popularnością.

W tym roku projektanci wskazują na klasyczne kolory ścian, ale także na fiolet i czerwień. Meble, akcesoria i wzory mają mieć koliste kształty, które gwarantują ukojenie i spokój.

Wśród materiałów przeważają obecnie te naturalne. Popularności nie tracą drewniane elementy, a także rośliny naturalne, które ożywiają pomieszczenia. Wciąż wiele osób decyduje się także na styl vintage, a ostatnio do głosu dochodzą też meble z recyklingu.

Kreuj swoje trendy!

Nowoczesne mieszkania deweloperskie oferują wiele udogodnień. Zostały zaprojektowane tak, aby spełniać jak najwięcej wymagań przyszłych mieszkańców. Od ciebie zależy, które uznasz za najważniejsze podczas wyboru mieszkania.

Skorzystaj z usług dodatkowych