Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Kupujesz nowe mieszkanie? Bydgoszcz jest miastem, gdzie klienci chętnie przychodzą na drzwi otwarte

Drzwi otwarte mieszkania

Długie analizy, rozmowy, wyliczenia – wszystkie te procesy towarzyszą osobie, która kupuje nowe mieszkanie. Bydgoszcz jest miastem, w którym można znaleźć wiele ofert, dlatego wybór najlepszej z nich nie jest łatwy. Bardzo pomocne w podjęciu decyzji mogą okazać się drzwi otwarte u dewelopera. Dlaczego warto wziąć udział w takim wydarzeniu?

Zakup mieszkania to jeden z najważniejszych momentów w życiu – ma wpływ na nas przez wiele następnych lat. Dlatego nikt nie chce podejmować takiej decyzji pochopnie – najczęściej jest ona poprzedzona wieloma miesiącami analiz, podczas których kupujący zastanawia się nad najdrobniejszymi szczegółami oraz wadami i zaletami rozważanych mieszkań. Sam folder reklamowy często nie zapewni odpowiedzi na wszystkie pytania i nie da argumentów, które zadecydują o zakupie.

Jak zobaczyć nowe mieszkanie w Bydgoszczy?

W przypadku kupna mieszkania używanego można je obejrzeć kilka razy, umawiając się ze sprzedającymi. Nie ma też problemu, aby sprawdzić jak wygląda użytkowane już osiedle. Co jednak w przypadku nowych mieszkań, które dopiero powstają i na co dzień toczy się tam budowa?

Od wielu lat jednym z najpopularniejszych sposobów prezentacji nowych inwestycji są drzwi otwarte u dewelopera. Takie wydarzenia niosą wiele korzyści zarówno dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania, jak i przedsiębiorstwom realizującym inwestycje.

Drzwi otwarte u dewelopera okazją do rozmów ze specjalistami

Podczas drzwi otwartych potencjalni klienci mogą swobodnie porozmawiać z doradcami reprezentującymi dewelopera, poznać ich, wypytać o szczegóły, zadać przygotowane wcześniej pytania i uzyskać wyczerpujące odpowiedzi. Podczas takich rozmów można też dowiedzieć się, ile jeszcze mieszkań zostało do zakupu oraz jakie są możliwość negocjacji cenowych. Znacznie ułatwi to rozmowy, kiedy nadejdzie czas dobijania targu.

Niektóre firmy, jak na przykład Budstol Invest, na drzwiach otwartych zapewniają możliwość spotkania nie tylko z pracownikami zajmującymi się sprzedażą, ale też z osobami odpowiedzialnymi za kwestie techniczne. To bardzo ważne, gdyż fachowe odpowiedzi specjalistów mogą znaczne ułatwić decyzję o zakupie mieszkania.

Często na drzwiach otwartych obecni są także współpracujący z deweloperem doradcy kredytowi czy specjaliści od aranżacji wnętrz. Dzięki temu można wypytać nie tylko o szczegóły inwestycji, ale też pozyskać informacje dotyczące finansowania zakupu i późniejszego wykończenia mieszkania

Przekonaj się na własne oczy

Jest to też okazja, aby zobaczyć całe budynki i osiedle. Drzwi otwarte są organizowane najczęściej w momencie, kiedy inwestycja jest już dość blisko ukończenia i możesz zostać bezpiecznie zaprezentowana. Można wówczas na spokojnie przyjrzeć się układowi drogowemu, przestrzeniom wspólnym czy nawet konkretnym mieszkaniom. Nawet jeśli ktoś uważnie studiował plany, wizualizacje i rysunki techniczne, to nic nie zastąpi spaceru po budynku i pobliskich uliczkach.

Takie przejście się po osiedlu pozwala łatwo zwizualizować, jak mogłoby wyglądać życie w tym miejscu. W ten sposób można również ocenić, jak prowadzone są prace, czy zapowiadany termin odbioru mieszkań jest realny i czy roboty realizowane są z należytą starannością.

Drzwi otwarte pomagają też klientowi sprawdzić, jakie jest zainteresowanie daną inwestycją. Jeśli klientów będzie niewielu, to można zacząć zastanawiać się, czy oferta jest atrakcyjna albo jaką reputację ma deweloper. Tłumy zaś będą sugerować, że nie tylko my jesteśmy zainteresowani kupnem.

Drzwi otwarte skuteczne od lat

Podczas takich wydarzeń można też poznać potencjalnych sąsiadów. Na drzwiach otwartych pojawiają się bowiem nie tylko potencjalni klienci, ale także osoby, które już kupiły mieszkania i chcą je zobaczyć – często bowiem jest to jedyna okazja, aby zobaczyć mieszkanie na etapie budowy i monitorować postęp prac. Można więc zapoznać się, porozmawiać i wymienić spostrzeżenia.

O skuteczności drzwi otwartych świadczy fakt, że mimo upływu lat jest to wciąż bardzo popularny sposób prezentacji inwestycji. Bydgoski deweloper Budstol Invest organizuje takie spotkania nawet 4 razy w ciągu roku – od wiosny do jesieni, gdy klienci mogą w sprzyjającej pogodzie odwiedzić teren inwestycji.

Drzwi otwarte organizowane przez Budstol Invest odbywają się w nieruchomościach, które są co najmniej w stanie surowym zamkniętym. Dzięki temu zagwarantowane są bezpieczeństwo klientów oraz niezbędny komfort w czasie poznawania osiedla.

Skorzystaj z usług dodatkowych