Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję

Gdzie szukać mieszkania? Fordon to dzielnica, którą chwalą mieszkańcy

Flaga Bydgoszczy

Wybór właściwej lokalizacji jest bardzo ważny podczas poszukiwania mieszkania. Fordon to bydgoska dzielnica, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Mimo że jest położony na uboczu miasta, to jest dobrze skomunikowany z centrum. Poza tym oferuje bogatą ofertę wypoczynkowo – rozrywkową.

W ubiegłym roku minęło 40 lat, od kiedy miasteczko Fordon stało się częścią Bydgoszczy. Dziś to jej największa dzielnica. Niektórzy co prawda nazywają Fordon sypialnią, ale z roku na rok oferta komunikacyjna, kulturalna i wypoczynkowa w tej części miasta jest coraz bogatsza.

Nie można się więc dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na zakup tutaj mieszkania. Fordon jest wyjątkowym miejscem dla osób mieszkających tu od pokoleń, które nie wyobrażają sobie życia na innym osiedlu, ale jest też coraz częściej wybierany przez mieszkańców  innych dzielnic oraz osoby z podbydgoskich miejscowości, które chętnie się tu osiedlają.

Fordon i jego zalety jako miejsca do zamieszkania. 

Bardzo duże znaczenie dla wszystkich mieszkańców Fordonu ma powstała niespełna dekadę temu linia tramwajowa, która jest jedną z najszybszych w Polsce. Pojazdy odjeżdżają regularnie, a dojazd do centrum Bydgoszczy zajmuje około 20 minut.

Oprócz tramwajów Fordon obsługuje także komunikacja autobusowa – zarówno wewnątrz dzielnicy, jak i łącząca z innymi osiedlami. Sprawny dojazd samochodem zapewnia dwupasmowa ulica Fordońska, wzdłuż której położonych jest wiele dużych punktów handlowych. Nie musimy więc obawiać się o kwestię dojazdową ze swojego miejsca zamieszkania – Fordon gwarantuje sprawny dojazd mimo odległości.

Dobra komunikacja sprawia, że inwestorzy chętnie budują tu mieszkania. Fordon jest miejscem, gdzie swoje przedsięwzięcia realizuje Budstol Invest. Bydgoski deweloper od wielu lat działający na rynku nieruchomości zlokalizował tu dwie inwestycje: Pod Skarpą – Awangarda V oraz Przyjaciół 2.

Wiele usług znajdziesz na miejscu

W wielu przypadkach wyjazd do centrum miasta nie jest nawet konieczny, ponieważ sam Fordon oferuje naprawdę wiele. Na terenie dzielnicy funkcjonują liczne markety i galeria handlowa. Jest także targowisko. W Fordonie działa również filia urzędu miasta, w której można załatwić najważniejsze sprawy, na przykład komunikacyjne.

W ostatnich latach rozbudowuje się także kampus Politechniki Bydgoskiej. To świetna informacja nie tylko dla tych, którzy chcieliby kontynuować naukę w Fordonie, ale także dla wszystkich innych mieszkańców – na terenie uczelni organizowane są bowiem różne ogólnodostępne wydarzenia. Powstało tu także Akademickie Centrum Sportu, w którym można aktywnie spędzić czas.

Mieszkańcy Fordonu mogą korzystać także z siłowni (zarówno osiedlowych, jak i punktów ogólnopolskich sieci) oraz innych obiektów sportowych (odnowione w ostatnich latach stadiony przy Sielskiej oraz Piwnika Ponurego). Na osiedlu są też różne punkty gastronomiczne – prowadzone zarówno przez lokalnych przedsiębiorców, jak i popularne na całym świecie (KFC, a wkrótce również MCDonald’s).

Stary Fordon jak nowy

Ogromną zmianą w Fordonie był proces rewitalizacji jego najstarszej części, zlokalizowanej nad Wisłą. W ramach remontu przebudowano nawierzchnię wielu ulic, które są teraz wyłożone kostką i oddają historyczny charakter miejsca. Rynek wyposażono w nowe oświetlenie, nasadzenia i fontannę. Odnowiono także pobliski zakład karny, który mimo swej funkcji jest jednym z najładniejszych budynków w okolicy. Prace przeprowadzono także na elewacji synagogi, w której organizowane są wydarzenia kulturalne – koncerty, pokazy filmowe i spotkania dla mieszkańców.

Osobnym etapem rewitalizacji Starego Fordonu była przebudowa nabrzeży nad Wisłą, gdzie powstały bulwary i tereny do rekreacji – boiska, skatepark, ścianki wspinaczkowe, place zabaw i alejki spacerowe. W ten sposób powstało wyjątkowe miejsce, gdzie mieszkańcy Fordonu w różnym wieku tłumnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Wszystko ozdobiono dużym napisem “FORDON” widocznym już na wjeździe do miasta od strony Torunia.

Miejsc do aktywności i rekreacji nie brakuje!

W ramach przebudowy nabrzeży powstały także ścieżki pieszo – rowerowe. Infrastruktury dla użytkowników jednośladów jest w Fordonie coraz więcej. Coś dla siebie znajdą ci, którzy chcą rekreacyjnie przejechać alejkami oraz ci, którzy wolą nieco bardziej wymagającą jazdę w terenie. W najbliższych latach realizowana ma być Wielka Pętla Fordonu – nowoczesna trasa pieszo-rowerowa, która docelowo otoczy wszystkie fordońskie osiedla i połączy istniejące już drogi rowerowe. Tereny wokół dzielnicy – jak Trzęsacz, Strzelce Górne czy Kozielec – to też mekka dla wszystkich bydgoskich fanów kolarstwa.

Fordon obfituje też w tereny zielone do rekreacji jak Górki Fordońskie, park akademicki, park milenijny, park na Bajce i wiele terenów leśnych. Każda osoba lubiąca spędzać czas na łonie natury znajdzie tu coś dla siebie. Chcesz mieć dostęp do naturalnych terenów rekreacyjnych i szukasz mieszkania? Fordon to propozycja, którą na pewno musisz rozważyć.

Skorzystaj z usług dodatkowych