Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Koszty utrzymania mieszkania. Bo nie tylko lokalizacja się liczy

Podliczanie oszczędności mieszkania

Wybierając mieszkanie, wiele osób kieruje się przede wszystkim lokalizacją. To oczywiście bardzo ważny aspekt, który ma ogromny wpływ na późniejsze życie. Należy jednak rozpatrywać także inne wady i zalety danej oferty. Wśród takich zagadnień są przewidywane wydatki na utrzymanie oraz niskie koszty ogrzewania. Rozwiązaniem wartym rozważenia jest mieszkanie z pompą ciepła.

Nawet świetnie urządzone mieszkanie w doskonałej lokalizacji nie będzie cieszyć właścicieli, jeśli będą ponosić oni bardzo duże koszty utrzymania. Cena prądu czy wody jest od nas niezależna i można co najwyżej starać się, aby ograniczyć zużycie.

Można też jednak kupić mieszkanie w budynku, który został zaprojektowany z myślą o niewielkich kosztach codziennego życia.

Nowe często jest oszczędne

Mieszkania powstające w ostatnich latach budowane są z materiałów o wysokiej jakości, które zwiększają komfort życia, ale są też bardzo funkcjonalne. W przeciwieństwie do budownictwa sprzed lat, obecnie stosowane są rozwiązania sprzyjające estetyce i użyteczności.

Także dzięki nowoczesnym technologiom koszty utrzymania są niższe. Przede wszystkim, przez pierwsze lata nie trzeba opłacać składek na fundusz remontowy. Jeśli już coś ulegnie awarii, najczęściej jest objęte gwarancją.

Ponadto, przestronne pokoje są dobrze oświetlone dzięki przemyślanym układom i dużym oknom, co także pozytywnie wpływa na zużycie energii elektrycznej. Co więcej, zastosowane materiały zapewniają lepszą izolację cieplną, więc koszty ogrzewania są niższe.

Mieszkanie z pompą ciepła

Czego więc szukać, gdy potrzebne jest mieszkanie z niskimi kosztami ogrzewania? Na realizowanym przez Budstol Invest Osiedlu Awangarda V Pod Skarpą dostępne są mieszkania z pompą ciepła typu powietrze – woda.

Co prawda ogrzewanie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii kojarzy się raczej z budową domu, ale z OZE można korzystać także w budynkach wielorodzinnych. Pompy ciepła w mieszkaniach przypominają klimatyzator i mogą być montowane zarówno na parterze, jak i na wyższych kondygnacjach.

To ruch zgodny z najnowszymi trendami, bo pompy ciepła są coraz popularniejsze i za kilka lat mają być obecne w połowie budynków mieszkalnych. Kupując mieszkanie, które już jest wyposażone w takie urządzenie, jesteśmy zwolnieni z ponoszenia wydatków w przyszłości, gdy będzie to już standard.

Proste i tanie rozwiązanie

Pompa ciepła w mieszkaniu nie wymaga specjalnego pomieszczenia ani konkretnego położenia. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się jednak powietrzna od gruntowej – przede wszystkim dlatego, że nie wymaga wykonywania odwiertów i budowy kolektorów.

Mieszkanie z pompą ciepła jest ekologiczne, bo urządzenie pozyskuje nawet ¾ energii ze środowiska naturalnego. Jest także ekonomiczne. Powietrzna pompa ciepła zasysa powietrze z pomieszczenia lub z zewnątrz. Następnie zostaje ono w pompie przetworzone przy wykorzystaniu parownika i sprężarki, a na koniec energia cieplna jest kierowana do instalacji grzewczej – na przykład do grzejników lub do ogrzewania podłogowego.

Niskie koszty ogrzewania i duży komfort

Pytania niezdecydowanych klientów często dotyczą odgłosów generowanych przez pompę oraz jej niezawodności w niższych temperaturach. Nie ma się jednak czego obawiać. Urządzenie nie tworzy nadmiernego hałasu oraz pracuje nawet przy -28 stopniach Celsjusza. Dlatego właśnie jest wykorzystywane również w krajach o zdecydowanie chłodniejszym klimacie niż Polska.

Ponadto powietrzne pompy ciepła są tanie w utrzymaniu i wykorzystują niewielką ilość prądu. Bez problemu ogrzeją nawet bardzo duże mieszkanie. Co więcej, w cieplejsze dni mogą służyć do ochłodzenia pomieszczeń. Pompa ciepła jest więc nie tylko sposobem na mieszkanie z niskimi kosztami ogrzewania, ale też poprawia komfort życia.

Tylko sprawdzone rozwiązania

Analizując oferty deweloperów, warto sprawdzić propozycje przedsiębiorstw, które od dawna funkcjonują na rynku. Jest to na przykład Budstol Invest. Bogate portfolio zrealizowanych inwestycji jest potwierdzeniem, że dotychczasowi klienci byli usatysfakcjonowani z zakupu mieszkania.

Zadowolenie klientów jest możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i urządzeń, które ograniczają do minimum ryzyko awarii w mieszkaniach bądź przestrzeniach wspólnych. Są to nie tylko pompy ciepła od uznanych producentów, ale też drzwi, bramy garażowe, szlabany, urządzenia na placu zabaw, domofon czy winda.

Duża awaryjność każdego z tych urządzeń może regularnie zakłócać zadowolenie z miejsca zamieszkania. Decydując się na mieszkanie od sprawdzonego dewelopera, można być spokojnym, że kosztowne naprawy i remonty to nie dość, że odległa, to także mało prawdopodobna perspektywa.

Skorzystaj z usług dodatkowych