Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Aktywność fizyczna a lokalizacja inwestycji

Aktywność fizyczna

Na jakie kwestie najczęściej zwracają uwagę klienci zainteresowani zakupem nieruchomości? Ważny jest oczywiście metraż, stan techniczny czy wykończenie. Istotna jest także lokalizacja, jednak bardziej pod kątem znajdujących się w pobliżu szkół, sklepów, placówek medycznych czy przystanków komunikacji miejskiej. Wybierając nowe mieszkanie u dewelopera, przyszły właściciel może jasno określić swoje oczekiwania względem lokalizacji tak, by dodatkowo pozwalała w bardziej efektywny sposób dbać o aktywność fizyczną.

Dlaczego ruch i aktywność fizyczna są tak ważne dla zdrowia człowieka?

Z licznych opracowań naukowych na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka jasno wynika, że nawet krótkotrwały, ale regularnie uprawiany ruch stanowi podstawę dla zachowania prawidłowej koordynacji ruchowej, utrzymania kondycji oraz dobrego samopoczucia. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że aktywność fizyczna pozwala skutecznie obniżyć poziom stresu. W teorii wszystko wydaje się jasne i proste. Niestety, Światowa Organizacja Zdrowia, czyli WHO, zwraca coraz większą uwagę na ogromny problem otyłości wśród dzieci i dorosłych. Rosnąca w zastraszającym tempie liczba chorych, przekraczająca powoli 800 milionów, jest wynikiem wielu czynników: niezdrowej diety, zanieczyszczenia środowiska, ale przede wszystkim braku ruchu.

Coraz więcej osób pracuje w trybie siedzącym, niekiedy po kilkanaście godzin dziennie. Stres związany z wyzwaniami zawodowymi oraz jedzenie szybkich, ale wysokokalorycznych przekąsek przekładają się na problemy ze zdrowiem i kondycją fizyczną. Świadomość ludzi na szczęście stale się podnosi, co można zauważyć w siłowniach czy na basenach. Jednak nie każdy ma czas i środki, by korzystać z takich udogodnień. Czy wybranie mieszkania w odpowiedniej lokalizacji może przyczynić się do wprowadzenia regularnej aktywności fizycznej niskim kosztem?

Otoczenie sprzyjające utrzymaniu zdrowego trybu życia

Prowadząc działalność deweloperską, obraliśmy sobie za cel nie tylko udostępnianie klientom wygodnych mieszkań w kameralnej zabudowie. Realizując każdy projekt, odpowiadamy także na rosnące zainteresowanie i zapotrzebowanie właścicieli na możliwość dbania o zdrowie bez konieczności odwiedzania znacznie oddalonych od domu obiektów sportowo-rekreacyjnych. Naszym zdaniem to najbliższa okolica nieruchomości powinna ułatwiać uprawianie sportu czy ogólnie rozumianej, regularnej aktywności fizycznej. 

Inwestycja Activ Park jest sztandarowym przykładem budownictwa mieszkaniowego dostosowanego do potrzeb obecnych i przyszłych mieszkańców. Nasi eksperci przeprowadzili staranną analizę możliwych lokalizacji nowego miniosiedla. W jej wyniku wytypowany został Fordon – dzielnica Bydgoszczy ciesząca się dużą popularnością i warunkami naturalnie sprzyjającymi utrzymaniu zdrowia fizycznego. Leżąca w Dolinie Fordońskiej, otoczona lasami i w bliskim sąsiedztwie Wisły okazała się terenem wręcz idealnym.

Inwestycja Activ Med

 

Jakie możliwości rekreacyjne daje mieszkańcom Activ Park w Bydgoszczy?

Wspomniane już warunki naturalne, takie jak rozległe zalesienie oraz malownicze krajobrazy wzdłuż koryta rzeki stanowią dla każdego zachętę do wyjścia z domu! Spacery z całą rodziną, poranny jogging lub nordic walking trasą prowadzącą przez wał przeciwpowodziowy w dolinie Wisły, czy długa wyprawa z psem to tylko kilka propozycji na spędzenie aktywnie wolnego czasu.

Najbliższa okolica osiedla Activ Park oferuje także wiele ciekawych opcji dla mieszkańców spragnionych dodatkowych atrakcji sportowych. Sieć ścieżek rowerowych pozwala na podróżowanie po Fordonie wygodnie i ekologicznie, a naturalne uwarunkowania terenowe z pewnością przypadną do gustu także rowerzystom preferującym styl downhill czy zimowe zjeżdżanie na sankach! W bliskim sąsiedztwie osiedla Activ Park znajduje się również nowoczesny, niedawno wybudowany kompleks basenowy ze strefą SPA oraz siłownia zewnętrzna. Minitężnia solankowa, która jest jedną z kilku tego rodzaju inwestycji na terenie Bydgoszczy, może stanowić miejsce odpoczynku i regeneracji po zakończonej aktywności fizycznej.

Budynek A, pierwszy oddany do użytku, został również wyposażony w otwartą siłownię zewnętrzną. Znajdujące się na dachu urządzenia sportowe pozwalają niemal bez wychodzenia z domu zadbać o kondycję, do tego ich umiejscowienie pozwala ćwiczyć z widokiem na park dzielnicowy, który stanowi dodatkowo zdrowy filtr oczyszczający powietrze z zanieczyszczeń. 

Zadzwoń – +48 601 354 354 +48 797 354 354
Wyślij e-mail: biuro@budstol-invest.pl
lub skorzystaj z formularza w zakładce Kontakt.

Skorzystaj z usług dodatkowych