Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję
Gotowe mieszkania w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz "Awangarda V" Fordon

Mieszkanie z ogródkiem o charakterze domu – ciekawa alternatywa dla typowych mieszkań w bloku

Budynki dwulokalowe

Czym właściwie jest mieszkanie o charakterze domu? Ma wiele zalet mieszkania w budynku jednorodzinnym, a jednocześnie unika wielu problemów związanych z mieszkaniem w bloku. Jest to więc taki złoty środek dla osób, które chcą mieć mieszkanie z ogródkiem lub przestronnym tarasem, a także cieszyć się prywatnością i spokojnym otoczeniem. 

Jako społeczeństwo coraz częściej poszukujemy spokoju. Wielkie osiedla bloków, gdzie sąsiad zagląda sąsiadowi przez okno, cieszą się coraz mniejszą popularnością. Tak samo bloki budowane przy ruchliwych ulicach, gdzie wyjście na balkon kończy się wdychaniem spalin. W takich warunkach mieszkanie z ogródkiem jest pozbawione sensu.

W standardowym bloku trzeba zaakceptować towarzystwo dużej liczby sąsiadów, a gdy blok znajduje się na rozbudowanym osiedlu to za praktycznie każdym oknem kogoś widać. W takich warunkach trudno o komfort, a nasze życie pozbawione jest jakiejkolwiek prywatności.

Wiele osób szuka dzisiaj spokojnego miejsca do zamieszkania, cichego, bez nadmiernego ruchu. Nie każdy może jednak sobie jednak pozwolić na kupno domu za miastem. Oprócz kosztów zakupu są to bowiem także dodatkowe obowiązki i konieczność dojazdów. Ze wszystkim trzeba radzić sobie samemu, bo nie ma przecież wspólnoty, która razem złoży się na koszty sprzątania, odśnieżania czy drobnych napraw. Mając dzieci, często trzeba je zawozić do szkoły, na zajęcia dodatkowe czy na spotkania z koleżankami i kolegami.

Spokój i cisza 

Szukamy dziś mieszkań nieco oddalonych od głównej ulicy, w niskich blokach, w których łatwiej o kameralną atmosferę. Chcemy też jak najbliższego kontaktu z naturą i świeżym powietrzem, co zapewnia na przykład mieszkanie z ogródkiem.

Dlatego w ofercie deweloperów pojawiają się mieszkania o charakterze domu. Już ich estetyka i architektura nadają kameralnego klimatu. To konstrukcje z dużymi przeszkleniami, przestronnymi tarasami i ogrodami. Takie budynki mają ponadczasową, elegancką  kolorystykę. Przykładami takich osiedli są inwestycje Budstol Invest na Strzeleckiej 55 na Górzyskowie i Pod Skarpą w Fordonie.

Kameralne osiedla z mieszkaniami o charakterze domu pozwalają odnaleźć spokój i ciszę. Liczba sąsiadów jest mniejsza, a przestrzeń zaprojektowana została tak, aby zapewnić prywatność. Z drugiej strony jednak, w pobliżu są sąsiedzi, którzy mogą doglądać mieszkania w czasie wyjazdu, zająć się kotem, psem i roślinami oraz zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Na tak małych osiedlach wszyscy dobrze się znają.

Mieszkanie z ogródkiem doskonałe do relaksu i wypoczynku

Takie osiedla to również doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz kupić mieszkanie z ogródkiem. To okazja, aby stworzyć sobie wymarzoną przestrzeń do rekreacji i wypoczynku, a także prowadzić własne uprawy. Dzięki kameralnemu charakterowi osiedla unikniesz sytuacji, w których w okolicach twojego ogródka cały czas pojawiać będą się przechodnie, zakłócając twój odpoczynek.

Mieszkanie z ogródkiem jest korzystną propozycją dla osób, które mają psa. Zwierzę nie będzie wówczas zamknięte w mieszkaniu, tylko będzie mogło spędzać czas na świeżym powietrzu. Także rodzice z małymi dziećmi docenią możliwość zabawy z synkiem lub córeczką na trawniku przed domem. A gdy domownik będzie chciał się zrelaksować i wyciszyć, to w ogródku na pewno znajdzie się miejsce na wygodny fotel, stolik na kawę i książkę. Podobne wrażenia można mieć w mieszkaniach z tarasem, które także są oferowane w mieszkaniach o charakterze domu.

Wiele zalet

Warto dodać, że takie kameralne osiedla mają wiele zalet, które znamy z większych budynków: garaże indywidualne czy ogrodzenie terenu. Jednocześnie mają też wiele atutów nieosiągalnych w bloku. Charakteryzują się niskimi kosztami utrzymania, wysokim poziomem prywatności i bardzo spokojną okolicą.

W takich budynkach dostępne są też mieszkania dwupoziomowe, dzięki czemu można uzyskać bardzo duży metraż, na którym spokojnie zmieści się kilkuosobowa rodzina. Można poczuć się tam jak w domu jednorodzinnym, dzieląc przestrzeń w identyczny sposób. To mieszkania o bardzo dużym potencjale aranżacyjnym. Tak jest na przykład na osiedlu Awangarda V – Pod Skarpą.

Często takie kameralne osiedla z mieszkaniami o charakterze domu są budowane w miejscach, z których blisko już do terenów rekreacyjnych, ścieżek czy parków. To dlatego, że osoby kupujące takie mieszkania z reguły chcą być blisko natury i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Skorzystaj z usług dodatkowych