Facebook
Twoja prywatność

Używamy plików cookie i podobnych technologii, aby personalizować treści i zapewniać lepszą jakość naszych usług. Klikając „Akceptuję” lub włączając opcję w Ustawienia plików cookie, wyrażasz na to zgodę zgodnie z naszą polityką prywatności

Akceptuję

Domy segmentowe – komfort i przestrzeń w cenie jak mieszkanie

Domy szeregowe

Domy segmentowe to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują zdecydowanie więcej komfortu i swobody, niż może zaoferować mieszkanie. Szeregowiec oferuje dużo więcej przestrzeni, a także dostęp do ogrodu, a jednocześnie można go nabyć w rozsądnej cenie. Nic więc dziwnego, że segmenty cieszą się coraz większą popularnością.

Domy segmentowe to połączenie zalet mieszkania w bloku i w domu jednorodzinnym, przy jednoczesnym wyeliminowaniu wielu wad zabudowy zbiorowej i indywidualnej. Czym dokładnie jest dom szeregowy? 

Szeregowiec to budynek mieszkalny połączony jedną lub dwiema ścianami z innymi domami. Muszą więc występować co najmniej trzy sąsiadujące ze sobą domy, które mają taką samą elewację, rozmiar, a czasami też układ pomieszczeń. Dzięki temu wykorzystywanych jest znacznie mniej materiałów budowlanych, co korzystnie wpływa na cenę. Każdy szeregowiec ma jednak osobne wejście i własną działkę przynależną do budynku, a także garaż lub miejsce postojowe.  

Szeregowiec, czyli duża przestrzeń w dobrej cenie

Segment można nabyć w cenie zbliżonej do mieszkania w centrum miasta – zdecydowanie taniej niż dom wolnostojący. Zbliżone do mieszkania są też koszty utrzymania domu szeregowego. Dzięki połączonym ścianom straty cieplne są mniejsze, co pozytywnie wpływa na rachunki za ogrzewanie. 

Na kosztach zaczynają kończyć się podobieństwa, jakie wykazują domy segmentowe i mieszkania. Dom szeregowy już od samego wejścia daje dużo większy komfort i poczucie prywatności – bez klatki schodowej i bez hałasu dobiegającego ze schodów, ze swoim własnym, prywatnym wejściem.

Nie mamy sąsiadów ani piętro wyżej, ani niżej. Dzięki temu nie narzekamy na hałasy, ale też nie musimy się martwić, że to z naszego powodu komuś będzie za głośno. Nie jesteśmy jednak zupełnie odcięci od innych ludzi – sąsiedzi są w domach obok. Jest ich co prawda niewielu, ale dzięki temu wszystkich dobrze znamy i możemy sobie ufać. Jeśli więc potrzebna będzie pomoc, na pewno ktoś się znajdzie.  Takie sąsiedztwo przyda się wówczas, gdy będziemy chcieli, aby podczas naszej nieobecności ktoś podlał kwiaty albo zaopiekował się zwierzęciem. 

Bliżej natury

Wszyscy posiadacze psów, kotów i innych domowych pupili na pewno docenią także dostęp do ogródka. Oczywiście nie jest on tak duży jak w domach jednorodzinnych, ale daje o wiele większe możliwości niż niewielki balkon w bloku. 

Pies w ogrodzie

Docenią go oczywiście nie tylko zwierzaki, ale też wszyscy pozostali domownicy. Na skrawku zieleni będzie można zaaranżować plac zabaw dla dzieci albo miejsce rekreacji, gdzie w weekend będzie można urządzić grilla ze znajomymi. Znajdzie się też przestrzeń na mały warzywniaczek albo hodowlę ulubionych roślin. A jeśli będziemy chcieli spokojnie spędzić czas, to właśnie w ogrodzie będzie można rozłożyć wygodne krzesło i zanurzyć się w książce albo zasnąć na hamaku. 

Szeregowiec może być dobrą alternatywą dla pierwszego mieszkania. Segment oferuje bowiem przestrzeń nieosiągalną dla zdecydowanej większości lokali w blokach. Można ją zaaranżować po swojemu, tworząc sypialnię, gabinet czy pokój gościnny. Zdecydowanie większe będą też możliwości zmiany przeznaczenia pomieszczeń na przykład w momencie powiększenia rodziny. W przyszłości będzie można go podzielić nawet na dwa mieszkania, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Blisko i elegancko

Dom szeregowy oferuje także więcej miejsca do przechowywania. Zamiast komórki lokatorskiej w bloku właściciel segmentu może korzystać z obszernej piwnicy, w której znajdzie się miejsce na wszystkie nieużywane na co dzień przedmioty.  Samochód można za to bezpiecznie trzymać we własnym garażu, a nie na ciasnym parkingu pod blokiem.

Dom szeregowy oferuje także więcej miejsca do przechowywania. Zamiast komórki lokatorskiej w bloku właściciel segmentu może korzystać z obszernej piwnicy, w której znajdzie się miejsce na wszystkie nieużywane na co dzień przedmioty.  Samochód można za to bezpiecznie trzymać we własnym garażu, a nie na ciasnym parkingu pod blokiem.

Domy segmentowe mają wspólną, jednolitą oraz estetyczną elewację, dzięki czemu razem wyglądają bardzo elegancko. Wyróżniają się też zadbaną okolicą. Ponadto, mieszkańcy nie muszą się martwić o dostęp do dróg czy punktów handlowo-usługowych. 

Osiedla domów szeregowych często położone są w niewielkiej odległości od centrum miasta. Dzięki temu na co dzień możemy cieszyć się spokojem, ale gdy tylko zapragniemy – szybko znaleźć się w ulubionej restauracji, w kinie lub w galerii handlowej.

Segment, czyli złoty środek

Dom szeregowy wydaje się idealnym kompromisem między domem jednorodzinnym a mieszkaniem. Dla osób szukających komfortu, swobody i dostępu do świeżego powietrza zaoferuje możliwości nieosiągalne w mieszkaniach. 

Jednocześnie jednak jest dostępny w zdecydowanie niższej cenie niż dom wolnostojący.  Dlatego właśnie dla coraz większej liczby osób okazuje się wymarzonym rozwiązaniem. 

Skorzystaj z usług dodatkowych